امروز : چهارشنبه, ۲۸ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/09/26 - 10:43 ذخیره فایل ارسال به دوستان

موکب های مازندران در کشور عراق

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران از برپایی موکب اوقاف مازندران در شهر کوت عراق خبر داد و گفت: موکب اوقاف مازندران در جوار موکب اوقاف استان‌های گیلان، گلستان و لرستان برپا خواهد شد.

وی با بیان اینکه مسلمانان جهان در اربعین حسینی باید اتحاد و همبستگی خود را به جهانیان اثبات کنند، افزود: اربعین حسینی گردهمایی بزرگ مسلمانان جهان، کنگره عظیم حسینی و بی‌‌سابقه جهان است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: بسیاری از کشورهای مختلف و حتی استکبار جهانی چشم به اربعین حسینی دوخته‌اند و حتی به‌دنبال این هستند که پیاده‌روی اربعین حسینی را کم‌رنگ جلوه دهند و یا آن را سانسور خبری کنند.

وی افزود: اوقاف مازندران در حال تدارک برای حضوری فعال و اثرگذار در پیاده‌روی اربعین حسینی و برنامه‌ریزی‌های مناسبی در این زمینه انجام داده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران حضور سازمان اوقاف در اربعین حسینی را ضروری دانست و گفت: ظرفیت اوقاف برای حضور فعال در راهپیمایی اربعین حسینی بسیار بالا است و از این رو اوقاف مازندران تلاش می‌کند حضوری اثرگذار در اربعین امسال داشته باشد.

حجت‌الاسلام ابراهیم حیدری مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: خیمه معرفت عاشورایی امسال با حضور روحانیون مبلغ اعزامی از قم و مبلغان بومی در جوار بقاع متبرکه شاخص مجری برپا شد.

وی افزود: روحانیون در این خیمه معرفت پاسخگوی سؤالات شرعی، شبهات دینی عزاداران حسینی هستند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: ۳۷ نفر از طلبه استان که در قم هستند سال گذشته به استان اعزام شدند که امسال ۱۵۰ نفر به مناطق استان اعزام می‌شوند.

منبع:باشگاه خبرنگاران

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين