امروز : سه شنبه, ۲۷ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/09/26 - 14:44 ذخیره فایل ارسال به دوستان
سردار سرتیپ پاسدارحسین سلامی:

سخنان ترامپ علیه ایران، اعتراف عاجزانه‌ای به ظهور یک قدرت مهارناپذیر بود

به گزارش بابل نوین، آیین تکریم و معارفه فرماندهی حفاظت سپاه با حضور سردار سرتیپ پاسدارحسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه و جمعی از فرماندهان و مسئولان لشکری و کشوری و مدیران سازمان‌های مختلف فرودگاهی برگزار شد.

سردار سلامی در این مراسم با تسلیت فرارسیدن ماه محرم و گرامیداشت هفته دفاع مقدس با بیان اینکه عاشورا به ما نشان داد که کم بودن سپاهیان و حتی به اسارت رفتن خانواده هیچ‌کدام دلیلی برای غلاف کردن شمشیر جهاد نیست، اظهار کرد: لباس سبزی که امروز بر تن داریم، عهد و پیمانی است که با شهیدان کربلا بسته ایم و زیباترین آرمان ما قطعه قطعه شدن در راه خدا است.

وی افزود: واقعه عظیم عاشورا به ما نشان داد که اسلام آنقدر بزرگ و ارزشمند است که فدا شدن امام به عنوان زیباترین مخلوق هستی موضوعی امکان‌پذیر است و باید چنین شود تا اسلام بماند.

جانشین فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه جلوه‌هایی از عاشورا و تصویر آن حماسه زیبا و با شکوه را در دوران دفاع مقدس مشاهده کردیم، گفت: اگر چنین تکیه‌گاه معنوی نبود، بدون شک ما یارای چنین دفاع شکوهمندی در برابر دشمن را نداشتیم؛ غلبه بر دشمنان نه به نیروی سلاح ممکن بود و نه با کثرت نفرات؛ بلکه تنها ایمان، باور و اعتقاد بود که این شکوه و عظمت را برای ایران و اسلام خلق کرد.

سردار سلامی در ادامه با بیان اینکه امروز اسلام به یک ضلع از اضلاع هندسه قدرت جهان تبدیل شده است، گفت: نظام اسلامی ما امروز به اولویت اول جهانی تبدیل شده است، اینکه رئیس جمهور آمریکا در اجلاس عمومی سازمان ملل متحد منفعلانه از قدرت نظام ما سخن گفت، نه تنها ادبیات او تهدیدآمیز نبود، بلکه اعتراف عاجزانه‌ای به ظهور یک قدرت مهارناپذیر بود.

وی با تاکید بر اینکه در شرایطی که تمام منطقه درگیر بحران و ناامنی هستند، ایران اسلامی با صلابت و مقتدر، در امنیت و آرامش به سر می‌برد، گفت: در کشور ما یک قوه مرکزی نیرومند وجود دارد که می‌تواند دستگاه محاسبات مادی دشمنان را برآورد کرده، نیات و رفتار آنها را تشخیص دهد و فن و هنر صحیح بکار بردن ظرفیت‌های موجود و متصل کردن آن‌ها به آرمان‌ها را به خوبی انجام دهد و آن «ولی فقیه» است.

جانشین فرمانده کل سپاه در پایان با اشاره به ماموریت مهم و رسالت خطیر فرماندهی حفاظت سپاه در حفاظت از اشخاص، اماکن حیاتی و حساس کشور و تامین امنیت هوایی و نیز با تاکید بر اینکه پاسداران، امانتداران آبرو و حیثیت انسان‌ها هستند، تصریح کرد: مسئولان؛ از سرمایه‌های نظام و انقلاب‌اند و امنیت هوانوردی نیز بخش مهمی از اعتبار به شمار می‌رود، باید با جدیت از این دو رکن مهم امنیت حفاظت کنیم.

منبع:باشگاه خبرنگاران

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين