امروز : چهارشنبه, ۷ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/09/27 - 18:51 ذخیره فایل ارسال به دوستان

پوشش سراسری مراسم تاسوعا و عاشورا در شبکه قرآن

شبکه قرآن و معارف سیما در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی به انعکاس دلدادگی مردم سراسر ایران می‌پردازد.

به گزارش بابل نوین، پوشش مراسم عزاداری حسینی (ع) در شبکه قرآن و معارف سیما رویکردی سراسری خواهد داشت. بر همین اساس این شبکه تلویزیونی در روزهای نهم و دهم محرم به پخش زنده مراسم عزاداری حسینی (ع) در سراسر کشور خواهد پرداخت.

به همین منظور ارتباط زنده با کلیه مراکز استان‌ها در سراسر کشور از جمله: زنجان، اردبیل، کرمان، اهواز، بوشهر و پوشش مراسم عزاداری و سینه زنی در استان‌ها پیش بینی شده است.

بینندگان شبکه قرآن و معارف سیما می‌توانند از ساعت ۹: ۳۰ تا ۱۲: ۰۰ و در ادامه از ساعت ۱۳: ۳۰ تا ۱۵: ۰۰ بیننده ویژه برنامه تاسوعا و عاشورای حسینی باشند.

همچنین در ساعات دیگر روز تاسوعا و عاشورا حسینی (ع) بینندگان می‌توانند در ساعت ۶: ۳۰ صبح، بیننده برنامه نوگلان حسینی باشند.

در ساعت ۷: ۰۰ و ۹ صبح بسته‌های ویژه رسانه‌ای با عنوان حسینیه و مصباح پیرامون موضوع مناسبتی جاری پخش می‌شود.

برنامه «گزارش هشت» در ساعت ۱۳: ۱۵ و ۱۶: ۳۰ به پخش گزارش از جلسات قرآنی و هیئات نوجوانان می‌پردازد.

سخنرانی حجت الاسلام نظری منفرد ساعت ۱۵: ۰۰ از باکس‌های سخنرانی گنجانده شده در جدول پخش شبکه قرآن و معارف سیما است.

نوجوانان و بینندگان شبکه قرآن و معارف سیما می‌توانند در ساعت ۱۶ بیننده ویژه برنامه نوجوان باشند که این برنامه به مدت ۳۰ دقیقه تهیه و تدارک شده است.

پس از پخش سکانس‌های سینمایی و تلویزیونی عاشورایی با عنوان «محرم نامه» در ساعت ۱۷: ۰۰ به مدت ۱۵ دقیقه، بینندگان می‌توانند سخنرانی آیت الله جاودان پیرامون سجایای امام حسین (ع) و خصائل ایشان را در ساعت ۱۷: ۱۵ مشاهده کنند.

روز شنبه ۸ مهر مصادف با روز تاسوعای حسینی، سخنرانی حجت الاسلام قاسمیان در ساعت ۱۹: ۰۰ از آنتن شبکه قرآن و معارف سیما پخش می‌شود و ساعت ۱۹: ۰۰ یکشنبه مصادف با شب شام غریبان پخش سخنرانی آیت الله جوادی آملی پیش بینی شده است.

برنامه گفتگومحور با موضوع پاسخگویی به سوالات دینی و مذهبی که در ماه محرم با رویکردی عاشورایی پخش می‌شود در ساعت ۲۰: ۰۰ قابل پیگیری خواهد بود.

در ساعت ۲۱: ۰۰ روز شنبه ۸ مهر برنامه مستند «بعد از آن روز» به افرادی که در مکتب امام حسین (ع) دچار تحول روحی شده اند، می‌پردازند. علاقمندان می‌توانند این برنامه را روز یکشنبه در ساعت ۲۲: ۰۰ ببینند.

برنامه اشراق ویژه شب عاشورای حسینی ساعت ۲۱: ۳۰ آغاز و به مدت ۹۰ دقیقه پخش می‌شود، اما پخش این برنامه در شب شام غریبان با یک ساعت تأخیر در ساعت ۲۲: ۳۰ آغاز و تا ۲۴: ۰۰ به گفتگو پیرامون حادثه عاشورا و پخش مداحی و مرثیه خوانی به صورت زنده می‌پردازد.

در شب عاشورای حسینی، پخش زنده ترتیل قرآن کریم پیش بینی شده است که به صورت زنده از مشهد مقدس و از مرقد منور امام هشتم شیعیان (ع) برای بینندگان قابل دریافت است. طبق برنامه ریزی‌های به عمل آمده ساعت پخش این برنامه ۲۳: ۱۵ دقیقه خواهد بود./ص

خبرگزاری دانشجو

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين