امروز : سه شنبه, ۲۷ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/09/29 - 9:52 ذخیره فایل ارسال به دوستان

محمدپور: متقاضیان ثبت‌نام سفر اربعین مراقب کلاهبرداران فضای مجازی باشند

به گزارش بابل نوین، علی محمدپور با بیان اینکه با توجه به آغاز ثبت‌نام اینترنتی مراسم اربعین حسینی شاهد سوء‌استفاده افراد سودجو در فضای سایبر هستیم، اظهار داشت: این افراد با طراحی سایت‌ها‌‌ و صفحات‌جعلی(فیشینگ) پرداخت آنلاین در فضای‌مجازی اقدام به سرقت اطلاعات بانکی و کلاهبرداری از متقاضیان ثبت‌نام مراسم اربعین می‌نمایند.

وی افزود: طراحی‌ درگاه‌های‌ جعلی ‌صفحات‌‌بانکی(فیشینگ) توسط افراد کلاهبردار یکی از مهمترین شگردهای سرقت اطلاعات‌خصوصی از قبیل اطلاعات‌بانکی، هویتی و غیره می‌باشد و از آنجایی‌که درگاه‌های پرداخت اینترنتی بانک‌ها از جمله مواردی هستند که بسیاری از بازدیدکنندگان در هنگام ثبت‌نام با آن مواجه می‌شوند‌، زمینه را برای سوءاستفاده و فعالیت مجرمانه توسط افراد سودجو فراهم می‌آورد.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات خراسان‌جنوبی در خصوص ثبت‌نام اینترنتی مراسم اربعین حسینی افزود: کاربران سعی کنند خودشان آدرس سایت مورد نظر را در قسمت url وارد کنند و از کپی کردن یا رفتن به لینک‌هایی که در سایت‌های مختلف و شبکه‌های اجتماعی ارائه می‌شود جداً خودداری کنند و جهت ثبت‌نام به سایت اصلی سازمان حج و زیارت به آدرس https:// haj.ir مراجعه نمایند.

محمدپور یادآور شد: کاربران مدنظر داشته باشند که آدرس درگاه‌های بانکی همیشه با پروتکل امن https// شروع شده و برای وارد نمودن اطلاعات حساب، یا نام کاربری و غیره از صفحه کلید مجازی در نظر گرفته شده توسط درگاه‌های بانکی استفاده نمایند.

وی افزود: شهروندان به ایمیل‌های ناخواسته و یا پیام‌هایی که تحت عنوان ثبت‌نام اربعین‌حسینی در شبکه‌های اجتماعی با عناوین جذاب و اغوا کننده دریافت می‌کنند،پاسخ ندهند.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات خراسان‌جنوبی در خصوص ثبت‌نام از طریق کافی‌نت‌ها و مراکزعمومی خاطر نشان کرد: کاربران حتی‌الامکان برای ثبت‌نام از مراکزعمومی مانند کافی‌نت‌ها استفاده نکنند و در صورت استفاده پس از ثبت‌نام سریعا نسبت به تغییر رمزهای بانکی خود اقدام نمایند.

محمدپور در پایان گفت: کاربران هشدار‌های پلیس فتا را جدی بگیرند و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه درفضای ‌مجازی یا پیام‌رسان‌های‌‌موبایلی مراتب را از طریق نشانی پلیس‌فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش نمایند.

منبع:باشگاه خبرنگاران

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين