امروز : سه شنبه, ۲۷ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/09/29 - 13:13 ذخیره فایل ارسال به دوستان

ظریف در فهرست نامزدهای دریافت جایزه صلح نوبل

آکادمی صلح نوبل، وزیر خارجه ایران و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا را در فهرست نامزدهای دریافت جایزه صلح نوبل قرار داد.

به گزارش بابل نوین، آکادمی صلح نوبل، وزیر خارجه ایران و مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا را در فهرست نامزدهای دریافت جایزه صلح نوبل قرار داد.

آکادمی نروژی صلح نوبل اعلام کرد که «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران و «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در صدر نامزدهای دریافت جایزه صلح امسال قرار دارند.

به نوشته روسیا الیوم، «هنزیک اوردل» رئیس بنیاد صلح اسلو و «اسله اسوین» نویسنده چندین کتاب مربوط با جایزه صلح نوبل در حمایت  از توافق هسته‌ای ایران از نامزدی این افراد حمایت کرده‌اند.

اودال معتقد است که این جایزه می‌تواند دارای پیام مهمی مبنی بر حمایت جامعه جهانی از توافق هسته‌ای با ایران باشد.

اسوین علاوه بر این افراد، از «جان کری» وزیر خارجه پیشین آمریکا هم به دلیل نقش داشتن در توافق هسته‌ای به عنوان یکی از افرادی که می‌تواند این جایزه را دریافت کند یاد کرده است. با این حال اودال فقط به ظریف و موگرینی اشاره کرده و اعلام کرد که این موضع‌گیری نه با هدف انتقاد از کری، بلکه به این منظور صورت گرفته که نشان داده شود، این توافق به حمایت آمریکا نیازی ندارد.

در مجموع ۳۱۸ نهاد و شخص (۲۱۵ نفر و ۱۰۳ نهاد) برای دریافت این جایزه نامزد شده‌اند. قرار است برندگان صلح نوبل جمعه آینده معرفی شوند./م

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين