امروز : چهارشنبه, ۲۸ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/09/29 - 14:28 ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام‌جمعه بابلکنار:

عدم شجاعت و خود کم‌بینی برخی مسئولان دشمنان را گستاخ‌تر کرد/ هر قلم کالای وارداتی تیری است به قلب تولید ملی

امام‌جمعه بابلکنار گفت: دولت با به‌کارگیری حقوق‌دان‌های مجرب و برجسته کشورمان می‌تواند از آمریکا و انگلیس استعمارگر به‌خاطر کشته شدن بیش از ۱۰ میلیون نفر ایرانی شده غرامت بگیرند ولی عدم شجاعت و خود کم‌بینی برخی مسئولان ما، دشمنان را گستاخ‌تر و پر رو تر کرده است.

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام عباس بابائیان در خطبه‌های نماز عبادی سیاسی جمعه این هفته بابلکنار با گرامیداشت ایام محرم اظهار کرد: راه حسین(ع) یعنی اینکه ابوالفضل‌العباس هم خدای ادب بود و هم امان‌نامه داشت، اما دست‌هایش را داد تا در مقابل یاغی‌ها، دست به سینه نشود.

وی افزود: کل یوم عاشورا یعنی مبارزه همیشگی با ابرقدرت‌ها، مقابله اسلام با کفر جهانی، مقابله عدل با ظلم، نترسیدن از عده کم در مقابله با دشمن، نترسیدن از شکست در راه خدا و گفتن نه بزرگ به ابر قدرت‌ها.

این مقام مسئول با اشاره بر لزوم حمایت از هیات‌های مذهبی ادامه داد: برخی افراد ناآگاه و یا مغرض حرف‌های مهمل می‌گویند که مالیات مردم نباید خرج برنج و روغن هیات‌های مذهبی شود، اما ظاهراً اگر مالیات مردم خرج بازساری و خسارت شهرها در اثر اغتشاش و تخریب توسط فتنه‌گران سال‌های ۸۸ و ۷۸ و خرید تبلت پنج میلیون تومانی و خودروهای گران‌قیمت بشود هیچ مانعی ندارد.

امام‌جمعه بابلکنار تصریح کرد: برخی از مسئولین که از آمریکا رو دست خوردند حال می‌گویند: مذاکره با آمریکا بی‌فایده بود و آن‌ها غیرقابل اعتماد هستند، خوب همین مطالب را چهار سال پیش دلسوزان انقلاب می‌گفتند و شما قبول نمی‌کردید، تمام دستاوردهای هسته‌ای را تعطیل و در مقابل نه تنها تحریمی رفع نشد بلکه به تعداد و شدت آن نیز افزوده شده است.

حجت‌الاسلام بابائیان با اشاره به اوضاع نامطلوب برجام گفت: قبل از برجام به راحتی واسطه‌ها قطعات و کالاها را تهیه می‌کردیم حتی قطعات هواپیما را، اما براساس طرح ECCN که در برجام انجام شد کلاه گشادی بر سرمان گذاشته‌اند که اگر کالا و قطعاتی را به ایران صادر می‌کنند باید فرم ECCN را کشور فروشنده به آمریکا بفرستد تا آن‌ها تایید کنند و الا نقض برجام به حساب می‌آید.

وی افزود: دولت با به‌کارگیری حقوق‌دان‌های مجرب و برجسته کشورمان می‌تواند از آمریکا و انگلیس استعمارگر به‌خاطر تحریم‌های ظالمانه و قحطی ساختگی یکصد سال قبل که موجب کشته شدن بیش از ۱۰ میلیون نفر ایرانی شده غرامت بگیرند ولی عدم شجاعت و خود کم‌بینی برخی مسئولان ما، دشمنان را گستاخ‌تر و پر رو تر کرده است.

خطیب جمعه بابلکنار تاکید کرد: ملت و جوانان مومن ایران با پیروی از عاشورای حسینی(ع) و شهید حججی‌ها، آمریکا و اسرائیل را زیر پا خواهند گذاشت و با تمام قدرت و انسجام از اسلام عزیز و ولایت فقیه دفاع خواهند کرد.

بابائیان با اشاره به موضوع حذف معلمان پرورشی از سیستم آموزشی اظهار کرد: آموزش و پرورش به مردم پاسخ دهد آیا ماجرای حذف معلمین پرورشی برای تدریس قرآن در پایه‌های ابتدایی، کاهش بودجه درس قرآن و برگزاری دروس مهارت‌های زندگی در راستای اجرای بندهای ننگین ۲۰۳۰ نیست.

وی یادآور شد: دولت جلوی میلیاردها دلار کالای وارداتی که مشابه داخلی دارند را بگیرد زیرا هر قلم کالای وارداتی تیری است به قلب تولید ملی و موشکی است به یک کارخانه تولیدی. کالاهای قاچاق فقط بلای جان اقتصاد نیست بلکه نقشه‌ای برای براندازی نظام است.

امام‌جمعه بابلکنار با اشاره به اوضاع کردستان عراق اذعان کرد: هدف از استقلال کردستان عراق، تشکیل اسرائیل دوم و تجزیه کشور های منطقه است و حتی پرچم اسرائیل در کردستان عراق روی دست گرفته می‌شود، معلوم است که صحنه‌گردان استقلال آنان چه کسی است.

 حجت‌الاسلام بابائیان در پایان گفت: غربی‌ها از رفراندوم کردستان عراق دفاع می‌کنند ولی این حق را به فلسطینی‌ها نمی‌دهند که راجع به موجودیت اسرائیل خبیث و غاصب رفراندوم برگزار کنند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين