امروز : شنبه, ۲۷ شهریور , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/09/29 - 14:51 ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام‌جمعه بابل:

تجمع بزرگ عزاداران موجب عظمت شیعه است/ نمایش علم‌های فلزی در سطح شهر بابل مساله‌ای بی‌محتوا است

امام‌جمعه بابل گفت: تجمع بزرگ عزاداران موجب و نشان عظمت شیعه است، با کمال تاسف در دیار علویان هر کس برای خودش تکیه و گروهی دارد و تجمعات بزرگی نداریم.

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام مجتبی روحانی در خطبه‌های امروز نماز عبادی سیاسی جمعه بابل با اشاره به اهمیت محرم و عاشورا اظهار کرد: سیدالشهدا(ع) سرمایه‌های زیادی را در قیام کربلا فدا کرد تا اسلام باقی بماند، ایشان نگران آسیب‌ها و انحراف‌ها در جامعه اسلامی بود و این قیام امام در چارچوب اصلاح در میان امت اسلامی و جلوگیری از فروپاشی در جامعه اسلامی قرار می‌گیرد.

وی افزود: عاشورا و قیام حسینی سرمایه عظیم عاشورا برای تکامل امت اسلامی است و انتظار این است که شاهد حضور بیشتر و پررنگ‌تر دسته‌های ساده عزاداری و سینه‌زنی سیدالشهدا(ع) باشیم.

این مقام مسئول ادامه داد: متاسفانه امسال تعداد دسته‌های عزاداری بسیار کمتر از سال‌های قبل بود و به‌جای دسته‌های سینه‌زنی و عزاداری ساده اما با محتوا شاهد راه افتادن دسته‌های علم در قالب علم‌کشی فلزی در سطح شهر بابل بودیم.

امام‌جمعه بابل تصریح کرد: نمایش علم‌های فلزی در سطح شهر یک مساله‌ای بی‌محتوا و مشمئزکننده است که پیامی از قیام حسینی ندارد، افراد عزاداری که اقدام به نمایش علم می‌کنند افرادی مخلص توام با ارادت به سیدالشهدا(ع) هستند اما باید در این کار خود تجدیدنظر کنند.

حجت‌الاسلام روحانی گفت: دسته‌های زنجیرزنی با طبل‌های بزرگ و ابزارهای موسیقی هر روز گسترده‌تر می‌شود و این ابزارهای موسیقی شایسته محافل عزا نیست، در برخی از دسته های عزاداری متاسفانه به جای مداحی، از موسیقی و نواختن آهنگ استفاده می‌شود و افراد تنها با آهنگ به سر و سینه می‌زنند، برخی اقدام به مارش عزا می‌کنند که فضای حزن‌آمیز را در جامعه ایجاد می‌کند و ممکن است این موضوع مشکل نداشته باشد.

وی با تاکید بر خواندن نماز عاشورا افزود: دسته‌های عزاداری نماز اول وقت و جماعت را جدی بگیرند و تنها به نمازجماعت ظهر در روزهای عاشورا و تاسوعا اقدام نکنند بلکه حتی نماز مغرب را به صورت جماعت انجام دهند، دسته‌های عزاداری مقداری آب به همراه داشته باشند و هر جایی که اذان شد نمازجماعت اقامه کنند، امام حسین(ع) برای احیای نماز قیام کرد و عزیزترین افراد خود را داد تا نماز اقامه شود.

خطیب جمعه بابل ادامه داد: متاسفانه برخی از افراد اقدام به آرایش‌های مد عاشورایی می‌کنند، هم آرایش‌کننده و آرایش‌شونده در عزای سیدالشهدا(ع) حیا کنند و نباید در محافل عزای حسینی این چهره‌های بزک کرده به عنوان تماشاچی وارد شوند.

روحانی با اشاره به تجمع عزاداران در روز تاسوعا در این شهرستان تصریح کرد: تجمع بزرگ عزاداران موجب و نشان عظمت شیعه است، با کمال تاسف در دیار علویان هر کس برای خودش تکیه و گروهی دارد و تجمعات بزرگی نداریم، استدعا دارم مردم حضوری پرشور و عمیق در تجمع روز تاسوعای حسینی شهرستان بابل داشته باشند تا این امر در این شهر نهادینه شود و انسجام ما را بیشتر کند.

وی با اشاره به نیاز ستاد اربعین به کمک افزود: مردم و خیرین برای کمک به ستاد اربعین کمک‌های خود را اهدا کنند، خوشبختانه افرادی خادم در مسیر سیدالشهدا(ع) در این شهر قدم برجسته‌ای برداشتند که سال گذشته هزاران نفر را با کمک‌های مردمی را با نظم به مردم و زائران اسکان دادند، این ستاد برای اسکان، معالجه و پذیرایی در نظر گرفته است تا در امر دارو و درمان  کار کند.

حجت‌الاسلام مجتبی روحانی در پایان گفت: داروهای اضافی منزل و کمک‌های مالی را به این عزیزان بدهید تا شاهد باشکوه برگزار کردن مراسم جهانی اربعین حسینی باشیم، شماره حسابی برای خیرین از سوی دفتر امام‌جمعه در صندوق توسعه عصر شمال برای جمع آوری کمک‌های مردمی اربعین حسینی در نظر گرفته شده و به صورت متمرکز به این کار اقدام می‌کند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين