امروز : دوشنبه, ۳ آبان , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/09/29 - 17:47 ذخیره فایل ارسال به دوستان

هشدار سازمان ملل به ۱۵۰ شرکت بین‌المللی و صهیونیستی مستقر در سرزمین‌های اشغالی

به گزارش بابل نوین، زید رعد الحسین، کمیسر حقوق بشر سازمان ملل با ارسال نامه هایی به ۱۵۰ شرکت بین المللی و صهیونیستی به آنها هشدار داده است احتمال دارد در پایگاه اطلاعاتی سازمان ملل در زمره شرکت هایی قرار بگیرند که با شهرک های صهیونیست‌نشین غیرقانونی در سرزمین های اشغالی فلسطین همکاری می‌کنند.

این نامه ها در چارچوب راستی آزمایی حقوقی و روند شفاف سازی ارسال شده اند تا شرکت هایی که مشخص شده است در شهرک‌های صهیونیست‌نشین فعالیت می کنند پیش از انتشار گزارش این پایگاه اطلاعاتی در ماه دسامبر، حق پاسخگویی داشته باشند.

اقدامات دفتر کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل زمانی شدت گرفت که روزنامه صهیونیستی هاآرتص ادعا کرد ۱۵۰ نامه در دو هفته گذشته ارسال شده است. تعدادی از این نامه ها برای مقامات اسرائیلی فرستاده شد.

هاآرتص به نقل از یک مقام ناشناس صهیونیست اعلام کرد در این نامه ها به این شرکت ها اعلام شد مشخص شده است آنها در «سرزمین های اشغالی فلسطین» داد و ستد تجاری دارند و بنابر این ممکن است بر خلاف قوانین داخلی و تصمیم های سازمان ملل عمل کنند.

قطعنامه ۲۳۳۴ که جدیدترین قطعنامه سازمان ملل در تاریخ اشغالگری رژیم صهیونیستی است، سال ۲۰۱۶ در شورای امنیت تصویب شد. در این قطعنامه اعلام شد فعالیت شهرک های صهیونیست‌نشین در سرزمین های اشغالی، فاقد اعتبار قانونی و نقض آشکار قوانین بین المللی است.

منبع:باشگاه خبرنگاران

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين