امروز : چهارشنبه, ۲۵ فروردین , ۱۴۰۰
تاریخ : 2015/05/30 - 0:17 ذخیره فایل ارسال به دوستان

امضای خانواده شهدای هسته‌ای و ۱۷۳۱۷حقوقدان “گزاره برگ ملت ایران” برای مذاکرات هسته ای رونمایی شد

ما اعلام می‌داریم منافع و عزت کشور و ۶ اصل فوق باید در توافقنامه هسته‌ای رعایت شود و گرنه مصداق توافق بد است.

به گزارش بابل نومه به نقل از شبکه اطلاع رسانی راه دانا، در مراسم تجلیل از خانواده شهدای هسته‌ای کشور که با حضور سردار نقدی رییس سازمان بسیج مستضعفین در مجتمع آیه‌های مشهد برگزار شد، از گزاره برگ مردمی ملت ایران ( فکت شیت) برای مذاکرات هسته‌ای که خطاب به مردم جهان و تیم مذاکره کننده است، رونمایی شد.

متن این بیانیه به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم
تعالی و پیشرفت کشور در سایه اسلام و تامین امنیت، رفاه و آسایش مردم از اهداف همیشگی نظام اسلامی است.
همه می دانیم که امروزه پیشرفت کشور ها در ابعاد مختلف و تامین رفاه مردم از جمله در تولید انرژی پاک و سالم، افزایش محصولات کشاورزی، رقابت پذیری تولیدات صنعتی، درمان بیماری‌های صعب‌العلاج، توسعه سلامت و بهداشت و دستیابی به علوم و فناوری‌های نو  و … مستلزم در اختیار داشتن فناوری هسته‌ای است.

ملت ایران با هوشمند این نیاز را درک کرد. نخبگان و دانشمندان زیادی دست به‌کار شدند و با وجود تمامی تحریم‌های علمی و فنی و اقتصادی با خون دل‌های فراوان ، هزینه‌های زیادو تقدیم شهدایی بسیار ارزشمند بالاخره به این فناوری دست یافتیم.

مستکبران حسود و تمامیت خواه که نمی‌توانند پیشرفت ملت‌ها را ببینند در صدد سنگ‌اندازی برآمدند و اقدامات ظالمانه‌ای را علیه ملت ایران تدارک دیدند تا راه را بر پیشرفت ما ببندند.

صدور قطعنامه‌های مکرر، اعمال تحریم‌های غیرقانونی و ترور دانشمندان هسته‌ای از جمله این مظالم است.

رهبری هوشیار و حکیم انقلاب اسلامی با نرمش قهرمانانه برای اتمام حجت به دشمنان و از بین بردن بهانه‌های آنان مسیر مذاکره را گشودند. اما ۱۲ سال مذاکره و گفت‌وگو و باز گذاشتن درب مراکز هسته‌ای به روی انواع نظارت‌ها و کنترل‌ها و دادن انواع امتیازات تا کنون ثابت کرده است که دشمن به دنبال حل مسأله نیست و اهداف دیگری در سرمی پروراند.
عهدشکنی‌های مکرر آمریکا در طول مذاکرات هسته‌ای به‌ویژه طی دو سال گذشته همچنین در قرارداد الجزایر، در مذاکرات مربوط به افغانستان و عراق و معاهدات آمریکا با دیگر کشورها مثل لیبی، کره شمالی تعهدات تجاری با چین و حتی قرارداد سالت ۲ با روسیه ثابت می کند.

همانگونه که بارها و بارها رهبر معظم انقلاب اسلامی، رئیس محترم جمهور و وزیرخارجه رسماً اعلام کرده‌اند آمریکا عهد شکن و کاملاً غیرقابل اعتماد است.

آنها حتی در مذاکرات اخیر هم نارو زدند و با وجود اینکه هیئت ایرانی با صرف‌نظر کردن از بعضی حقوق امتیازات مهمی را به آنها داد، آن نمک نشناس‌ها با انتشار گزاره برگ آمریکایی زیر همه توافقات زدند و همانطور که وزیر خارجه ایران گفت: فکت شیت آمریکایی دروغ است.

این واقعیت‌های غیرقابل انکار ایجاب می‌کند که همیشه مراقب حیله  آمریکای عهد شکن  باشیم، آنها بارها نشان داده‌اند که اگر در قراردادی امتیازات را بدهیم و دریافت امتیازات متقابل را به شرط و شروط و یا زمان آینده موکول کنیم.

قطعاً زیر تعهد خود خواهند زد لذا تنها راه اطمینان بخش این است که تبادل امتیازات بین طرفین همزمان باشد و به آینده و شرط و شروط موکول نشود.

در همین ارتباط و برای اطمینان از نتایج مذاکرات ما وظیفه خودمان می‌دانیم که گزاره برگ ملی خود را در مقابل گذاره برگ جعلی آمریکا منتشر کنیم تا همه مردم جهان واقعیت را بدانند و معلوم باشد که اگر مذاکرات به نتیجه نرسید مقصر آمریکا ست.

گزاره برگ ملی هسته‌ای

ما ملت ایران با تأسی به رهبر حکیم خود و با تاکید بر مواضع صریح دیگر مقامات عالی کشور  با انتشار این گزاره برگ ملی  شرط هرگونه توافق هسته‌ای را رعایت اصول زیر می‌دانیم:

اصل یک: تمام تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران باید یکجا و هم زمان با امضاء توافقنامه کاملاً لغو(نه تعلیق)شود.
اصل دوم: دستاوردهای هسته‌ای در حد نیازهای واقعی کشور باید حفظ و تقویت شود.
اصل سوم: هیچ مانعی برای استمرار تحقیقات و پیشرفت‌های علمی و فنی در امور هسته‌ای و هیچ محدودیتی برای دانشمندان مربوط وجود نداشته باشد.
اصل چهارم: هیچ نظارتی فراتر از مقررات و عرف بین‌المللی اعمال نشود.
اصل پنجم: هیچ گونه نظارت و اعمال محدودیت بر نیروهای مسلح و مراکز نظامی و امنیتی پذیرفته نیست.
اصل ششم: توافق هسته‌ای باید بازگشت پذیر باشد و در صورت نقض عهد دشمن ما هم بتوانیم به شرایط قبل از توافق برگردیم.

ما اعلام می‌داریم منافع و عزت کشور و ۶ اصل فوق باید در توافقنامه هسته‌ای  رعایت شود وگرنه  مصداق توافق بد است و یک قرارداد تحمیلی، استعماری و غیرقانونی و نامشروع است و هیچ کس از طرف ملت ایران اجازه امضای قراردادی بدون رعایت اصول ۶ گانه فوق را ندارد.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين