امروز : سه شنبه, ۲۷ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/09/30 - 11:55 ذخیره فایل ارسال به دوستان
سخنران شب‌ تاسوعا هیات یا‌فاطمه‌الزهرا(س) بابل:

شهید حججی را ببینید چه کرد/ کسی به فکر تو نیست، تو دینت را نگه دار

سخنران شب‌ تاسوعا هیات یا‌فاطمه‌الزهرا(س) بابل گفت: در مودت حتما باید به امام معصوم متصل شوی، شهید حججی را ببینید چه اتصالی پیدا کرد.

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام متانت سخنران شب تاسوعا هیات یافاطمه‌الزهرا(س) بابل در سخنرانی شب تاسوعا محرم الحرام ١۴٣٩ اظهار کرد: در شب نهم ماه محرم بحث امشب من، بحث حق حیات است، طبق آیه شریفه هر کسی که در این زمین زندگی می‌کند از صدقه سر حضرت رسول(ص) است که حیات مادی و معنوی را شامل می‌شود.

وی افزود: آن‌هایی که با اعتقادات ما مشکل دارند هم همین را اذعان دارند، عزیزان اگر کسی از بیرون حسینیه بیاید بگوید این فرش برای من است و راضی نیستم رویش بنشینی و نماز بخوانی، نمازت باطل است.

این سخنران مذهبی ادامه داد: اگر پیامبر باعث حیات ماست، تنها پیامبری است که گفته مزد می‌خواهم، اگر کسی حیات از پیامبر گرفت مزدش را نداد حیاتش می‌شود حرام.

حجت‌الاسلام متانت تصریح کرد: چه کنیم حیات‌مان حلال باشد چون پیامبر مزد خواست، ایشان می‌فرماید “من از شما چیزی نمی‌خواهم جز این که مودت اهل‌بیت مرا داشته باشی”، حال اگر نداشتی حیات می‌شود حرام.

وی افزود: مودت یعنی چه؟ یعنی دوست داری پایت را در زمین برفی جای چه کسی بگذاری؟ اگر علی(ع) پایش را گذاشت دوست داری جایش بگذاری؟ یعنی دیده نمی‌شوی. سلمان مگر که بود، هوای امیرالمومنین (ع) را بر خود ترجیح می‌دهد.

سخنران شب‌ تاسوعا هیات یا‌فاطمه‌الزهرا(س) بابل گفت: مودت رابطه امام و مامون است؛ یعنی رابطه‌ای که در نماز جماعت است، رکن‌هایی در نماز جماعت که اگر نباشد باطل می‌شود، همان ارکان باید در رابطه با امام زمان(عج) باشد.

متانت ادامه داد: احساس من این است که در عروسی‌های ما اصلا امام جایی ندارد، عین نفاق است، در مجلس عروسی نمی‌فهمید اصلا عروس کدام است، حالا می‌خواهی چیکار کنی؟ اصلا حساس نیستی یک نفر از خانمت فیلمبرداری کند؟ خانم متدین تو باید حواست باشد کسی به فکر تو نیست، تو دینت را نگه دار.

وی یادآور شد: مقدمه خطبه فدکیه را بخوانید حضرت زهرا(س) می‌خواست به داخل مسجد بیاید چه کار کرد، بین چند زن خودش را قرار داد سرتاسری‌اش را دورش انداخت و چادر را دور خودش می‌اندازد تا یک ذره انگشتانش بیرون نزند، همین که آمد داخل مسجد وقتی فهمیدند خود به خود پرده را انداختند.

این سخنران مذهبی تاکید کرد: خیلی مهم است یک عمامه به سر اولویتش باشد که نامه بدهد به یک بانوی ورزشکار، پول بیت‌المال و جوائز را به خانمی که بیرون است بدهد، حضرت آقا هم بله نامه داد، دید عده‌ای دارند چیز دیگری را بزرگ می‌کنند نامه زدند خانم از حجابت ممنونیم.

حجت‌الاسلام متانت در پایان گفت: دیدید این نمازهای جماعت شخصی از جلو کم می‌شود مخصوصا پیرمردها حساس‌اند تا کسی از عقب بیاید برود، می‌گوید اتصال ندارد، عزیزان در مودت حتما باید به امام معصوم متصل شوی، شهید حججی را ببینید چه اتصالی پیدا کرد.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين