امروز : شنبه, ۳ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/10/02 - 16:29 ذخیره فایل ارسال به دوستان

شمخانی با رئیس ستاد مشترک ارتش ترکیه دیدار کرد

به گزارش بابل نوین، ژنرال حلوصی آکار رئیس ستاد مشترک ارتش ترکیه بعدازظهر امروز (دوشنبه) با دریابان علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان دیدار و پیرامون همکاری‌های دفاعی و امنیتی میان دو کشور و مقابله با تهدیدات و افزایش امنیت مرز‌های مشترک گفتگو کرد.

شمخانی با اشاره به روند تحولات امنیتی و دفاعی منطقه و اجرایی سازی توافقات صورت گرفته در نشست آستانه میان ایران، روسیه و ترکیه در خصوص بحران سوریه، حل و فصل سریعتر بحران در منطقه را زمینه ساز دستیابی به امنیت پایدار و محدود شدن دخالت‌های نامشروع قدرت‌های فرامنطقه‌ای دانست.

وی افزود: پیشبرد توافقات صورت گرفته میان نیرو‌های مسلح دو کشور گام مهمی در مسیر مقابله با تروریسم و تقویت توان دفاعی کشور‌های اسلامی خواهد بود.

دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان رویکرد خودسرانه برخی مسئولان اقلیم کردستان عراق در برگزاری همه‌پرسی را غیر مسئولانه و ناشیانه بیان کرد و گفت: عدم توجه به اقتضائات زمانی و امنیتی و پیگیری اهداف عشیره‌ای در این اقدام، موجب کاهش تمرکز بر مبارزه با تروریسم تکفیری به عنوان مهمترین تهدید منطقه وانتقال سریع آثار زیانبارامنیتی به اقلیم کردستان عراق می‌شود.

وی ضرورت مهار و مدیریت پیامد‌های بی ثبات ساز در اقلیم کردستان عراق را مورد تاکید قرار داد و افزود: هماهنگی سه جانبه دولت‌های عراق، ترکیه و ایران با هدف پیگیری در خواست‌های بغداد برای جلوگیری از اثرگذاری منفی تحولات اقلیم کردستان بر عملیات نهایی پاکسازی کامل این کشور از فتنه تروریسم اجتناب ناپذیر است.

امیر دریابان علی شمخانی با تبیین راهبرد آمریکا و رژیم صهیونیستی برای تثبیت ناامنی و تنازع در منطقه و میان کشور‌های اسلامی، گفت: برگزاری همه پرسی در کردستان عراق کمک به تحقق اهداف جبهه غربی، عبری و عربی مدافع تروریسم تکفیری بوده و قطعا با منافع مردم عراق و به ویژه کرد‌ها در تضاد است.

ژنرال حلوصی آکار رییس ستاد مشترک ارتش ترکیه نیز با تاکید بر حمایت قاطع از دولت مرکزی عراق و لزوم حفظ یکپارچگی این کشور تصریح کرد: ایران، عراق و ترکیه با همکاری مشترک از اجرای طرح‌های تجزیه طلبانه در منطقه جلوگیری خواهند کرد.

وی با اشاره به نقش سازنده جمهوری اسلامی ایران در مقابله با تروریسم، افزود: مرز‌های دو کشور مرز دوستی بوده و اجازه ناامن ساختن آن را به گروه‌های تروریستی نخواهیم داد.

منبع:باشگاه خبرنگاران

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين