امروز : جمعه, ۲۶ شهریور , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/10/04 - 11:48 ذخیره فایل ارسال به دوستان

وقوع دومین بارش پاییزی به همراه کاهش شدید دما در آسمان مازندران

مدیرکل هواشناسی مازندران گفت: شاهد بارش متناوب باران، وزش باد و سرد شدن هوا تا پایان روز پنج‌شنبه در آسمان مازندران خواهیم بود.

به گزارش بابل نوین به نقل از  بلاغ، سید محمدرضا رضوی طی گفت‌وگویی اظهار کرد: از اواخر روز گذشته با تقویت سامانه بارشی و استقرار آن تا پایان روز پنج‌شنبه شاهد بارش متناوب باران، وزش باد و سرد شدن هوا در آسمان مازندران خواهیم بود.

وی با بیان اینکه شدت بارش‌ها طی ۴۸ ساعت آینده در غرب مازندران پیش‌بینی می‌شود، افزود: از عصر چهارشنبه تا پایان روز پنج‌شنبه بر مقدار بارش در مناطق مرکزی و شرقی استان نیز افزوده می‌شود.

مدیرکل هواشناسی مازندران ادامه داد: طی این مدت به‌ویژه در نیمه غربی استان آب‌گرفتگی معابر عمومی دور از انتظار نیست.

این مسؤول درباره وضعیت دمای هوای مازندران، بیان کرد: انتظار می‌رود تا روز پنج‌شنبه به‌تدریج دمای هوا کمتر شده طی روزهای آینده در مناطق ساحلی و جلگه‌ای بین ۸ تا ۱۰ درجه و در ارتفاعات بین ۱۴ تا ۱۸ درجه کاهش دما داشته باشیم؛ به‌طوری‌که بیشینه دما روز پنج‌شنبه ۱۳ مهر ماه امسال حتی در مناطق ساحلی و جلگه‌ای کمتر از ۲۰ درجه پیش‌بینی می‌شود.

رضوی با اعلام اینکه هوای مازندران طی روزهای آینده در ارتفاعات سرد و در مناطق پایین‌دست نسبتاً سرد خواهد شد، اضافه کرد: با توجه به کاهش شدید دما از عصر چهارشنبه تا پایان روز پنج‌شنبه در مناطق کوهستانی با ارتفاع بیش از ۲ هزار متر بارش به‌صورت برف پیش‌بینی می‌شود.

وی یادآور شد: بیشترین بارش از اواخر روز دوشنبه تا ساعت ۹:۳۰ صبح امروز از رامسر ۶۸ و نوشهر ۴۸ میلی‌متر گزارش شده است.

مدیرکل هواشناسی مازندران در پایان گفت: دریای خزر از امروز تا پایان روز پنج‌شنبه به‌صورت مواج و طوفانی پیش‌بینی می‌شود./ص

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين