امروز : شنبه, ۲۷ شهریور , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/10/05 - 12:52 ذخیره فایل ارسال به دوستان
رستگار خبرداد:

اجرای ۱۲ گام در جهت ساماندهی صندوق‌های صدقه

به گزارش بابل نوین،ابوالقاسم رستگار مدیر کل هماهنگی امور اجرایی مشارکت‌های مردمی کمیته امداد  اظهار کرد: ۱۲ گام برای ساماندهی صندوق‌های صدقه پیش بینی شده است تا این صندوق‌ها به وضعیت مطلوب‌تری نسبت به گذشته دست یابند.

وی افزود: بحث ایمن سازی و جانمایی صندوق‌های صدقه از جمله اقداماتی است که به منظور ساماندهی این صندوق‌ها انجام می‌شود، در همین راستا صندوق‌هایی که در کنار سطل‌های زباله و یا جوی آب قرار دارند و دسترسی به آن‌ها مشکل است به محل دیگری انتقال داده می‌شوند.

وی با بیان اینکه انسجام در زمان و ساعت‌های تخلیه صندوق‌های صدقه از دیگر گام‌های ساماندهی این صندوق‌ها است، تصریح کرد: ساماندهی مربوط به چگونگی مردمی شدن صندوق‌ها از جمله واگذاری جمع‌آوری وجوهات صدقات به گروه‌های مردمی، مراکز نیکوکاری، شبکه‌های مردمی و معتمدان محلی انجام می شود.

رستگار خاطرنشان کرد: انتقال صندوق‌های صدقه به مکان‌های عمومی مانند مدارس، بیمارستان‌ها، هتل‌ها، فروشگاه‌ها، ایستگاه‌های قطار، فرودگاه‌ها و غیره در جهت افزایش امنیت و همچنین ایمن سازی صندوق‌ها در معابر به ویژه در مسیرهای پرخطر و آسیب پذیر که ممکن است مورد سوء استفاده قرار بگیرند، از جمله مهم ترین گام های ساماندهی صندوق‌های صدقه است.

مدیر کل هماهنگی امور اجرایی مشارکت‌های مردمی کمیته امداد افزود: ۲۵ درصد خدمات ارائه شده از سوی کمیته امداد از طریق مشارکت‌های مردمی انجام می شود و بیشترین مشارکت مردمی از نظر کیفیت حجم ریالی در طرح اکرام ایتام و محسنین مربوط به صندوق‌های صدقه خانگی است.

وی عنوان کرد: طی چهار ماه نخست امسال مردم نیکوکار ۱۰۰ میلیارد تومان صدقه پرداخت کردند و این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۵ درصد رشد داشته است و در این مدت استان‌های تهران، خراسان رضوی، خوزستان، اصفهان و مازندران بیشترین پرداخت صدقه را به خود اختصاص داده اند.

منبع:باشگاه خبرنگاران

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين