امروز : شنبه, ۲۷ شهریور , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/10/07 - 16:37 ذخیره فایل ارسال به دوستان
پلیس راهنمایی و رانندگی اعلام کرد

شماره گذاری خودروهای پرمصرف متوقف می‌شود + جدول اسامی و میزان مصرف سوخت

از چند روز پیش پلیس راهنمایی و رانندگی با استناد به مصوبه هیات دولت، شماره‌گذاری چند مدل خودروی داخلی را متوقف کرده است.

به گزارش بابل نوین، به دنبال مصوبه اخیر هیات دولت مبنی بر الزام خودروسازان به از رده خارج کردن خودروهای فرسوده به ازای تولید خودروهای با مصرف سوخت بالا، پلیس راهنمایی و رانندگی شماره‌گذاری برخی خودروهای داخلی را متوقف کرده است.

۲۴ مرداد ماه سال جاری معاون اول رئیس‌جمهوری مصوبه جدید هیات دولت در زمینه هزینه‌ها و عوارض شماره‌گذاری خودروهای وارداتی و داخلی را به وزارتخانه‌ها و سازمان‌های مربوطه ابلاغ کرد.

طبق این مصوبه خودروسازان داخلی برای اولین بار در طول تاریخ فعالیت خود مشمول جریمه در صورت تولید خودروهای سواری پرمصرف شده‌اند به‌گونه‌ای که از زمان اجرایی شدن این مصوبه خودروسازان داخلی باید برای شماره‌گذاری خودروهای سواری تولیدی با مصرف سوخت ۸. ۵ لیتر و بیشتر، یک خودروی فرسوده را اسقاط کنند.

از چند روز پیش نیز پلیس راهنمایی و رانندگی با استناد به همین مصوبه هیات دولت، شماره‌گذاری چند مدل خودروی داخلی را متوقف کرده و خواستار از رده خارج کردن یک خودروی فرسوده به ازای شماره‌گذاری هر دستگاه خودروی داخلی با مصرف سوخت ۸. ۵ لیتر و بیشتر شده است.

براساس جدیدترین اخبار به دست آمده، خودروهایی که شماره‌گذاری آن‌ها متوقف شده شامل تیگو ۵، آریزو ۵، ام‌وی‌ام X. ۳۳ (خودروسازی مدیران)، جک S. ۵، لیفان ۸۲۰ (کرمان موتور)، سوزوکی گراند ویتارا، هایما S. ۷ (ایران خودرو) و BYD S. ۶ (کارمانیا) هستند.

توقف شماره‌گذاری خودروهای پرمصرف در حالی است که خودروسازان هنوز مصوبه جدید هیات دولت مبنی بر از رده خارج کردن خودروهای فرسوده به ازای تولید خودروهای پرمصرف را اجرایی نکرده‌اند.

شماره گذاری خودروهای پرمصرف متوقف می‌شود + جدول اسامی و میزان مصرف سوخت
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين