امروز : شنبه, ۹ اسفند , ۱۳۹۹
تاریخ : 2017/10/08 - 19:35 ذخیره فایل ارسال به دوستان

نگاهی به بازیکنان روسیه پیش از بازی مقابل ایران: ژیرکوف و ستارگانی از برزیل و آلمان!

تیم ملی روسیه، میزبان جام جهانی ۲۰۱۸ سه شنبه رو در روی ایران قرار می گیرد.

به گزارش بابل نوین، روسیه که با نتیجه چهار بر دو مقابل کره جنوبی پیروز شده، یکی از جدی ترین محک های تیم ملی ایران پیش از جام جهانی خواهد بود. روس ها شش سال پیش هم مقابل ایران بازی کردند که با تک گل خلعتبری با نتیجه یک بر صفر شکست خوردند. آکینفیف تنها بازمانده روسیه از آن بازی است. ترکیب تیم ملی روسیه را با هم مرور می کنیم:

ایگور آکینفیف: دروازه بان ۳۱ ساله زسکا مسکو در بازی سال ۸۹ مقابل ایران هم حضور داشت که دروازه اش توسط خلعتبری باز شد. وی ۱۰۱ بازی ملی در کارنامه خود دارد.

فیودور کودریاشوف: دفاع کناری ۳۰ ساله روبین کازان خیلی دیر به تیم ملی کشورش ملحق شد. وی فقط یک سال و سه ماه است که به تیم ملی روسیه ملحق شده اما ۱۲ بازی انجام داده است.

ویکتور واسین: مدافع میانی ۲۹ ساله فقط ۱۰ بازی ملی در کارنامه اش دارد. وی در تیم زسکا مسکو توپ می زند.

گئورگی ژیکیا: مدافع میانی ۲۳ ساله  اسپارتاک مسکو اولین بازی ملی خود را چهار ماه پیش مقابل مجارستان انجام داد و از بازیکنان جوان و باانگیزه تیم ملی روسیه به شمار می رود.

یوری ژیرکوف: مدافع – هافبک سابق چلسی سرشناس ترین چهره تیم ملی روسیه است. وی که سابقه دو فصل حضور رد لیگ برتر انگلیس را هم دارد در حال حاضر در زنیت سن پترزبورگ توپ می زند.

آنتون میرانچوک: هافبک دفاعی ۲۱ ساله و راست پای تیم لوکوموتیو مسکو اولین بازی ملی خود را روز یکشنبه مقابل کره جنوبی انجام داد و برای اولین بار پیراهن تیم ملی کشورش را به تن کرد.

دالر کوزیائف:  هافبک میانی ۲۴ ساله تیم زنیت س پترزبورگ اصالتی تاجیکستانی دارد که قابلیت بازی در پست دفاع راست را هم دارد.

الکساندر اروخین: هافبک هجومی ۲۷ ساله زنیت سن پترزبورگ در همین تابستان از روستوف به زنیت ملحق شد. وی دوازده بازی ملی در کارنامه اش دراد.

الکساندر سمدوف: هافبک راست اسپارتاک مسکو در سن ۳۳ سالگی از بازیکنان باتجربه روس ها به شمار می رود.

فیودور اسمولوف: مهاجم کراسنودار سابقه حضور در فاینورد را هم دارد. این بازیکن ۲۷ ساله در ۲۵ بازی ملی برای روسیه ۹ گل زده است.

الکساندر کوکورین: مهاجم ۲۶ ساله زنیت سن پترزبورگ در ۴۵ بازی ملی خود ۱۲ گل به ثمر رسانده است.

ماریو فرناندز: مدافع ۲۶ ساله برزیلی الاصل در حال حاضر در زسکا مسکو توپ می زند. وی در سال ۲۰۱۲ از گرمیوی برزیل با مبلغ ۱۰،۵ میلیون یورو به زسکا مسکو پیوست و بعد از آن تابعیت روسیه ای را انتخاب کرد.

ولادیمیر گابولوف : دروازه بان ۳۳ ساله تیم آرسنال تولا از مهره های باتجربه تیم ملی روسیه به شمار می رود.

ولادیمیر گرانات: مدافع میانی ۳۰ ساله روبین کازان فقط ۹ بازی ملی در کارنامه اش داشته است.

ایلیا کوپتوف: مدافع میانی ۲۴ ساله اسپارتاک مسکو یک سال پیش مقابل کاستاریکا اولین بازی ملی خود را انجام داد. .وی چهار بازی ملی در کارنامه اش داشته است.

آندری لونف: دروازه بان ۲۵ ساله زنیت امیدوار است که بعد از بازنشستگی آکینفیف بتواند جانشین او در تیم ملی روسیه شود. او هنوز برای تیم ملی روسیه بازی نکرده است.

الکسی میرانچوک: او برادر دو قلوی آنتون، دیگر بازیکن تیم ملی روسیه است. او هم مثل برادرش در خط هافبک بازی می کند اما بر خلاف برادرش چپ پاست. الکسی هم مثل برادرش در تیم لوکوموتیو مسکو بازی می کند. او یکی از گلزنان روسیه مقابل کره جنوبی بود.

رومن نیوشتاتر: مدافع ۲۹ ساله آلمانی الاصل در حال حاضر در فنرباغچه توپ می زند و از معدود لژیونرهای تیم ملی روسیه به شمار می رود.  این بازیکن که سابقه حضور در مونشن گلادباخ، شالکه و ماینس را هم دارد هرگز برای تیمهای روسیه ای بازی نکرده و سابقه حضور در رده های پایه تیم ملی آلمان را هم دارد. وی می توانست برای تیم های ملی قزقیزستان، قزاقستان، و اوکراین هم بازی کند اما در نهایت در لیست روسیه برای یورو ۲۰۱۶ قرار گرفت. او که مادری روس دارد فرزند پیتر نیوشتاتر، بازیکن قزاقستانی سابق ماینز است.

مگمد اوزدوئف: هافبک ۲۴ ساله روبین کازان در دوازده بازی خود برای تیم ملی روسیه یک گل به ثمر رسانده است.

کنستانتین رائوش: مدافع- هافبک چپ پای کلن مثل نیوشتاتر در رده های پایه برای آلمان بازی کرد اما بالاخره تصمیم گرفت با توجه به این که خانواده اش روس بودند برای تیم ملی این کشور بازی کند. وی اولین بازی ملی اش را روز شنبه مقابل کره جنوبی انجام داد. لقب این بازیکن “کوکا” ست.

ایگور اسمولنیکوف: دفاع راست ۲۹ ساله زنیت هرگز در دوران فوتبالش از لیگ روسیه خارج نشده است. وی ۲۱ بازی ملی در کارنامه اش دارد.

دیمیتری تاراسوف: هافبک ۳۰ ساله لوکوموتیو مسکو در سال ۲۰۱۳ اولین بازی ملی خود را اتجام داد اما فقط هفت بازی برای تیم ملی روسیه داشته است.

آنتون زابولوتنی: مهاجم ۲۶ ساله تیم توسنو هرگز از لیگ روسیه خارج نشده است. او هم مقابل کره جنوبی در روز شنبه اولین بازی ملی خود را انجام داد./م

منبع: نود

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين