امروز : شنبه, ۲۷ شهریور , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/10/12 - 12:29 ذخیره فایل ارسال به دوستان

وزیر ارشاد: حفاظت از گنجینه‌ موزه‌ هنرهای معاصر تهران مطلوب تر از گذشته می شود

به گزارش بابل نوین،سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: حفاظت و صیانت از گنجینه‌ موزه‌ هنرهای معاصر تهران و اینکه شرایط مطلوب‌تری نسبت به گذشته پیدا کند، مورد توجه این دوره خواهد بود.

وی افزود: در این دوره از فعالیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اولویت‌گذاری در تخصیص بودجه‌ از جمله‌ حوزه‌ هنرهای تجسمی و موزه خواهد بود.

وزیر ارشاد درباره به‌روزرسانیِ سیستم حریق و تهویه‌ گنجینه‌ موزه‌ هنرهای معاصر تهران و تخصیص بودجه‌ به آن گفت: این گنجینه، یکی از مراکزِ مهم برای آثار نفیس هنری در کشور است؛ بنابراین تلاش می‌کنیم شرایطی که در موزه وجود دارد، شرایط بهتری از نظر حفاظت و صیانت از آثار آن باشد.

صالحی همچنین درباره خریدِ چند اثر از سوی معاونت هنری این وزارتخانه از حراجی تهران، ادامه داد: در این دوره، حتماً اولویت‌گذاری در تخصیص بودجه‌ وزارت ارشاد در ارتباط با بحثِ کل حوزه‌های وزارت ارشاد، از جمله‌ حوزه‌ هنرهای تجسمی و موزه، اتفاق خواهد افتاد تا خرید اثر.

وی در عین حال تصریح کرد: همچنین در دوره‌ جدید، ما یک نظام روشن‌‌تر و شفاف‌تری را در اولویت‌بندی هزینه‌ها خواهیم داشت، و طبعاً هر کاری از سوی ما استدلا‌ل‌های خودش را خواهد داشت تا مشخص شود چرا بودجه‌ای در جایی از وزارتخانه و چگونه مصرف شده است؛ نه در جایی دیگر.

منبع: باشگاه خبرنگاران

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين