امروز : چهارشنبه, ۷ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/10/13 - 14:45 ذخیره فایل ارسال به دوستان
امام‌جمعه بابل:

رییس‌جمهور همچنان در دوران انتخابات به‌سر می‌برد/ مشکل مردم بیکاری و فقر است

امام‌جمعه بابل گفت: رییس‌جمهور به‌جای متن به حاشیه‌سازی می‌پردازد، مثل اینکه هنوز ایشان در دوران انتخابات به سر می‌برد، متن اصلی معضلات کشور حل مشکلات جامعه و فقر و بیکاری است.

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام مجتبی روحانی در خطبه‌های امروز نماز عبادی سیاسی جمعه بابل با اشاره فضیلت نماز جمعه اظهار کرد: خداوند ۳۵ نماز را در طول یک هفته واجب نمود که تنها یک نماز آنقدر عظمت دارد که بدون جماعت منعقد نمی‌شود و آن نمازجمعه است.

وی با مرور خدمات و توانایی‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: سپاه نماینده و برخواسته از این ملت است و در حقیقت همه ملت ما سپاهی هستند.

این مسئول ادامه داد: مقابله با سپاه به معنای مقابله با کلیت ملت ایران است و مردم طعم تلخ برخورد با سپاه را به آمریکا نشان خواهند داد.

امام‌جمعه بابل تصریح کرد: برخی در صدد جنجال‌سازی از اجرای تحریم‌های جدید آمریکا علیه ایران هستند که شامل دو دسته تحریم‌ها در خصوص برجام و سپاه پاسداران می‌شود،  ترامپ به قمه‌کشی علیه ایران افتاده است و برخی‌‌ها در کشور آن را بزرگنمایی می‌کنند، در جامعه التهاب می‌آفرینند که نتیجه آن بالارفتن قیمت ارز در کشور است.

حجت‌الاسلام روحانی گفت: در حال حاضر تنها سلاح آمریکا علیه ما تحریم است و ما غیر از سلاح تحریم آمریکا چیز دیگری ندیدیم، این جریان مانند جریانات دیگر در دولت روئسای جمهور پیشین آمریکا از ابتدای انقلاب است که از گزینه تحریم علیه ما استفاده می‌کنند همچنان وجود دارد و چیز جدیدی نیست .

وی تاکید کرد: تحریم، سلاح ابزاری آمریکا علیه ما است و درگذشته بخشی از سپاه پاسداران یعنی سپاه قدس تحریم کردند و تحریم علیه سپاه چیز جدید و تازه‌ای نیست، بعضی افراد با دیوانه‌سازی از ترامپ به بزرگنمایی رفتار او می‌پردازند در حقیقت ترامپ فردی گستاخ‌ترو جسورتر از دیگرروئسای جمهور آمریکا استهمین.

خطیب‌جمعه بابل یادآور شد: رییس جمهور آمریکا پروژه دیوانه‌نمایی و غیرقابل کنترل بودن خود را مطرح می‌کند تا دیگران به ویژه مخالفان خود را بترساند.

روحانی اذعان کرد: ملت ما ملتی آزموده است و دیوانه‌هایی بدتر از ترامپ را رام کرد، خبیث‌تر، دیوانه‌تر و هارتر از ترامپ یعنی صدام را در سایه مقاومت خود رام کرد، ترامپ تازه کاری است که از دنیای تجارت وارد عرصه سیاست شده و ملت ما در صورت هر حماقت او را سرجای خود می‌نشاند، دیوانه‌بازی مقامات آمریکا تاثیری بر ملت ایران نخواهد داشت.

وی با انتقاد تند از سخنرانی رییس‌جمهور در روزهای اخیر افزود: در این شرایط که دشمن در صدد تلاطم و ناامنی است متاسفانه برخی سخنرانی‌ها از جمله مطالب رییس‌جمهور در یکی از دانشگاه‌ها، فضای کشور را ملتهب ساخت، رییس‌جمهور به‌جای متن به حاشیه‌سازی می‌پردازد.

امام‌جمعه بابل ادامه داد: مثل اینکه هنوز ایشان در دوران انتخابات به سر می‌برد به بهانه انتخابات کارهایی انجام دادند که اصلا شایسته نبود، متن اصلی معضلات کشور حل مشکلات جامعه و فقر و بیکاری است اما در دولت به جای پرداختن به کار، علیه قوه قضاییه موضع می‌گیرند.

حجت‌الاسلام روحانی تاکید کرد: آقای رییس‌جمهور! برخی از دانه درشت‌های اطرافتان خیانت‌های فراوان مرتکب شدند و اگر قوه قضاییه با آن‌ها برخورد می‌کند باید جامعه به آشوب کشیده شود؟ الان چه وقت زدن این حرف‌ها است؟ اگر قدرت می‌خواستید الان به دست آوردید و الان وقت کار و انجام وعده‌ها است.

وی با اشاره به مراسم بزرگ راهپیمایی اربعین حسینی اظهار کرد: در راستای کمک به ستاد اربعین دو مسئولیت سنگین را ستاد اربعین بابل برعهده گرفت یکی در زمینه اسکان و پذیرایی و دیگری در زمینه درمان به زائران اربعین خدمت‌‌رسانی می ‌کند، ستاد نیازمند عنایت و بزرگواری عزیزان است و حسابی در صندوق توسعه عصر شمال حسابی از جانب بنده برای این امر در نظر گرفته شده که مردم بزرگوار در این زمینه عنایت کنند.

خطیب جمعه بابل افزود: امروز مهمانان عزیزی از آتش‌نشانی بابل در نماز جمعه حضور دارند و مدیرعامل این سازمان گزارشی از عملکرد خود در سخنرانی پیش از خطبه ارائه دادند، خدمات ارزشمند این عزیزان در زمینه امنیت بخشی زحماتی خاموش است که با جانفشانی این عزیزان میسر می‌شود.

روحانی در پایان گفت: در هفته آینده صبح جمعه، دعای ندبه همراه با پخش زنده در شبکه سراسری برپا می‌شود،که سخنران ویژه آن حجت‌الاسلام علیرضا پناهیان است که امیدواریم مردم ولایتمدار و مذهبی شهرستان حضوری پرشور داشته باشند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين