امروز : چهارشنبه, ۷ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/10/17 - 20:52 ذخیره فایل ارسال به دوستان
ولایتی در همایش زعیم ذوفنون:

اقتدار بی سابقه امروز ایران مرهون رهبری آیت الله خامنه ای است

علی اکبر ولایتی در همایش «زعیم ذوفنون» گفت: در دوره رهبری آیت الله العظمی خامنه ای اقتدار جمهوری اسلامی به حدی رسیده که درتاریخ ایران بعد از اسلام از بعد از نیمه سلسله صفوی سابقه نداشته است.

به گزارش بابل نوین، همایش«زعیم ذوفنون» با حضور فرهاد رهبر، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، آیت‌الله علی‌اکبر رشاد و حجت‌الاسلام عبدالحسین خسروپناه، اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی، حجت الاسلام کلانتری معاون فرهنگی دانشگاه آزاد و جمعی از مسوولان و اساتید و دانشجویان دانشگاه آزاد بعد از ظهر امروز در کتابخانه مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات برگزار شد.

علی اکبر ولایتی در این همایش با بیان اینکه در این جلسه بیشتر به دستاوردهای نظام اسلامی در طی ۲۸ سال رهبری مقام معظم رهبری خواهم پرداخت، گفت: در دوره رهبری ایشان اقتدار جمهوری اسلامی به حدی رسیده که در تاریخ ایران بعد از اسلام از بعد از نیمه سلسله صفوی سابقه نداشته است. پایه این اقتدار بر ارزش های اسلامی و ۱۱ سال رهبری حضرت امام(ره) و ۲۸ سال رهبری مقام معظم رهبری بوده است.

وی گفت: امروز با استشهاد از گفته های دوستان و دشمنان، جمهوری اسلامی مقتدرترین کشور کل منطقه و تأثیرگذارترین کشور در نظام بین الملل در میان کشورهای منطقه است و این امر مرهون تدابیر مقام معظم رهبری است. در سیاست خارجی ایشان راهبردی دارند که پایه های آن از قبل از انقلاب در ذهن ایشان شکل گرفت. ایشان ترجمه هایی در آثار سید قطب دارند که وحدت اسلامی را تبلیغ می کرد. این ترجمه ها جهان بینی مقام معظم رهبری را در حوزه وحدت نشان می دهد. کتاب نقش مسلمانان در آزادی هند از دیگر این آثار است. تقویت استقلال جمهوری اسلامی و تبلور شعار نه شرقی، نه غربی در اندیشه ایشان مشهود است.

مشاور عالی مقام معظم رهبری در امور بین الملل افزود: حفظ استقلال کشور و عدم وابستگی به قدرت های بیگانه بعد از ۲۰۰ سال در جمهوری اسلامی محقق شده است. ایران هیچگاه مستعمره نبوده ولی از اوایل سلطنت فتعحلی شاه تحت نفوذ بوده است. یکی از آرمانهای مردم ما در زمان مشروطه، نهضت نفت و انقلاب اسلامی، استقلال بود.

ولایتی در ادامه گفت: بعد از جنگ جهانی اول انگلیسی ها قدرت گرفتند و ایران یکسره تحت نفوذ انگلستان بود. از ۲۸ مرداد به این طرف نفوذ آمریکایی هم شکل گرفت. دیدگاه غرب گرایانه از همان دوران معتقد بود برای پیشرفت باید از فرق سر تا نوک پا غربی شد و این در اندیشه روشنفکران ما شکل گرفت. وقتی به تدریج این فرهنگ در ایران جا افتاد کسی مثل جلال آل احمد و کتاب غربزدگی و کتاب در خدمت و خیانت روشنفکری به تقابل با این دیدگاه پرداخت. نگاه به شرق در حین حفظ استقلال دیدگاه مخصوص مقام معظم رهبری است. به طوری که در حوزه تسلیحاتی که صنایع نظامی ما شاکله غربگرایانه داشت قراردادهایی که با روسیه بسته شد و این تعادل حاصل شد.

رئیس هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: در حوزه اقتصاد رهبر انقلاب به چین سفر کرد. در دوره تحریم در سال ۹۴ میزان مبادلات ما با چین ۵۲ میلیارد دلار بود. همینطور رابطه با هند و پاکستان و شرق دور توسعه یافت. نکته دیگر در منظومه فکری رهبر انقلاب توجه به منطقه با اهداف مختلف است. ما خطوط دفاعی مان را به جای اینکه در کشور درست کنیم در خارج از مرزها استقرار دادیم. آمریکایی می گفتند ما در خلیج فارس از امنیت ملی آمریکا دفاع می کنیم و ناوگان پنجم خود را در بحرین قرار دادند. ما هم اگر بخواهیم از خود دفاع کنیم باید سنگرهای خود را بیرون مرزها بزنیم. ما برای اینکه خطر صهیونیسم را کم کنیم باید در حیاط خلوت آنها باشیم. ما در پاسخ به ندای حکومت هایی مانند سوریه، عراق و فلسطین می خواهیم خط اتحاد و مقاومت منطقه ای را تقویت کنیم.

علی اکبر ولایتی افزود: در زمان رهبری آیت الله خامنه ای بحران های زیادی در اطراف کشور پیش آمد که در تاریخ ما بی سابقه است. فروپاشی شوروی، حمله عراق به کویت، حمله آمریکا به عراق و … از این دست است.

وی در پایان گفت: درایت رهبر انقلاب و نوع دیپلماسی جمهوری اسلامی باعث شد هم مرزهای ایران محفوظ بماند و هم این بحران ها مدیریت شود. اینکه ما اکنون یک جزیره آرامش در وسط دنیایی از ناامنی هستیم جز با تدبیر رهبر انقلاب شکل نمی گرفت. اتحاد ما از تهران تا بغداد، دمشق، بیروت و فلسطین شکل گرفته است و این جز با رهبری داهیانه مقام معظم رهبری ممکن نبود.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين