امروز : شنبه, ۲۷ شهریور , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/10/19 - 5:52 ذخیره فایل ارسال به دوستان

«ترامپ» مثل «فرعون» است

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست‌جمهوری گفت: روحیه استبدادی که در رفتار ترامپ وجود دارد انسان را یاد آیاتی از قرآن می‌اندازد که درباره ویژگی‌های فرعون سخن می‌گوید.

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام سیدرضا اکرمی رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست‌جمهوری در واکنش به اظهارات ضدایرانی رئیس‌جمهور آمریکا، گفت: این اظهارات برای ما تازگی نداشت و رفتارهای غیرانسانی و تبعیض‌آمیز چهل سال اخیر دولت‌های آمریکا علیه مردم ایران را به خوبی آشکار کرد.

وی افزود: خودکامگی و روحیه استبدادی که در رفتار ترامپ وجود دارد، انسان را به یاد آیاتی از قرآن می‌اندازد که درباره ویژگی‌های فرعون سخن می‌گوید. ترامپ در صحبت‌هایش همواره تاکید می‌کند که تمام دنیا باید بله قربان‌گوی آمریکا باشد، در غیر این صورت با تحریم‌های دولت آمریکا روبرو خواهد شد.

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست‌جمهوری با بیان اینکه یکی از آرمان‌ها و دلایل انقلاب اسلامی مبارزه با این روحیه دولت آمریکا بوده است، تصریح کرد: امروز وظیفه ما در برابر رفتارهای غیردیپلماتیک و مستبدانه رئیس‌جمهور آمریکا این است که از ظرفیت‌های داخلی کشور در پیشبرد اهداف اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی بهره ببریم که برای این منظور گفتمان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل که از سوی مقام معظم رهبری مطرح شده، می‌تواند بهترین الگو برای ملت و مسئولان باشد.

حجت‌الاسلام اکرمی با اشاره به تهدیدهای رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر تحریم همه‌جانبه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: تحریم نهادهای حکومتی ایران از سوی دولت‌های مختلف آمریکا از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون تبدیل به عادتی برای آنها شده و برای ما نیز تازگی ندارد، همان‌طور که در اوج جنگ ایران با رژیم صدام حتی ابتدایی‌ترین تجهیزات نظامی مانند سیم خاردار را نیز تحریم کردند، امروز نیز با ادامه همان روند قصد آسیب به بنیه دفاعی ما را دارند که به فضل خدا در این مسیر با شکست‌های پیاپی روبرو شده‌اند.

وی با اشاره پیشرفت‌های صنعت دفاعی در طول تاریخ انقلاب، اظهار داشت: برادران ما در سپاه پاسداران، وزارت دفاع و سازمان جهاد خودکفایی ارتش در طول این ۴ دهه نشان دادند که به هر تحریم به شکل فرصتی برای پیشرفت صنعت دفاعی به ویژه در بخش موشکی نگاه کرده‌اند و پس از این هم این روند پیشرفت ادامه پیدا خواهد کرد.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين