امروز : شنبه, ۲۷ شهریور , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/10/21 - 18:23 ذخیره فایل ارسال به دوستان

سلطانی فر: مشکل اماکن ورزشی، مدیریت بهره‌برداری است

به گزارش بابل نوین، وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اینکه در حال حاضر از لحاظ سخت‌افزاری در شهرها مشکل و کمبودی وجود ندارد، افزود: اکنون مشکل مدیریت بهره‌برداری و چگونگی بهره‌برداری است.

مسعود سلطانی‌فر ۲۹ مهرماه در سفر به شهرکرد در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: سالن سرپوشیده بین‌المللی تارتان بروجن با استانداردهای جهانی به طول ۱۰۵ مترمربع و عرض ۸۵ مترمربع در کشور بی‌نظیر است.

وی افزود: برای ساخت این سالن ۱۶۰ میلیارد ریال هزینه شده که ارزش فعلی آن بیش از ۵۰۰ میلیارد ریال است.

وزیر ورزش و جوانان این سالن را پشتوانه‌ای برای تیم‌های رشته‌های دوومیدانی دانست و گفت: با توجه به وجود چنین امکاناتی باید در مسابقات آسیایی و جهانی بدرخشیم.

سلطانی‌فر گفت: این سالن ظرفیت ویژه‌ای برای جوانان و ورزشکاران استان است و محلی برای برگزاری اردوی تیم‌های ملی و برگزاری مسابقات بین‌المللی دوومیدانی بوده که امکانات اسکان نیز در سطح شهرستان بروجن موجود است.

وی تاکید کرد: با برنامه‌‎ریزی دقیق فدراسیون و با کمک هیات‌های استانی باید از این سالن به خوبی بهره‌برداری شود.

سلطانی‌فر با اشاره به اینکه تا کنون در رشته‌های پایه و پرمدال در طول دوره‌های المپیک نتوانسته‌ایم مدالی به جز مدال نقره در پرتاب دیسک، کسب کنیم، افزود: تعداد مدال‌هایی که در این رشته‌ها توزیع می‌شود، چندصد مدال هستند.

وی ادامه داد: با وجود استعدادهای فراوان در سطح کشور، سهم ما باید از مدال‌های جهانی افزایش یابد که در همین راستا تمرکز ویژه‌ای در فراهم‌سازی امکانات سخت‌افزاری داریم.

وزیر ورزش و جوانان آمار فضاهای ورزشی در شهرها را تنها متعلق به وزارت ورزش دانست و گفت: در کشور هزاران فضای ورزشی از جمله سه‎هزار مترمربع فضای ورزشی ایجاد شده توسط آموزش و پرورش، فضای ورزشی ایجاد شده توسط شهرداری‌ها، ایجاد ۳۰۰ مجموعه ورزشی توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ایجاد هشت‌هزار فضای ورزشی توسط نیروهای مسلح و بیش از ۳۰ هزار مکان ورزشی که در اختیار واحدهای صنعتی است، وجود دارد.

وی گفت: با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه تلاش میکنیم آمار دقیقی از تمامی این فضاها اعلام شود.

سلطانی‌فر تصریح کرد: تمام دانش‌آموزان، دانشجویان، افراد وابسته به نیروهای مسلح و کارکنان واحدهای صنعتی بخشی از مردم هستند که این فضاهای ورزشی استفاده می‌کنند.

وی اظهار کرد: شهرداری‌ها نیز با توجه به رویکر انجام وظایف اجتماعی در این راستا گام‌های خوبی برداشته است.

وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اینکه در حال حاضر از لحاظ سخت‌افزاری در شهرها مشکل و کمبودی وجود ندارد، افزود: اکنون مشکل مدیریت بهره‌برداری و چگونگی بهره‌برداری است.

وی ادامه داد: سالن‌هایی در کشور وجود دارد که در طول روز می‌توان از آن‌ها ۱۲ تا ۱۶ ساعت بهره‌برداری شود در صورتی‌که تنها ۴ تا ۶ ساعت از آن‌ها استفاده می‌شود.

سلطانی‌فر گفت: در قالب شورای عالی ورزش و سایر تشکل‌های استان باید برنامه‌ریزی شود تا بهره‌برداری مناسبی از تمام سالن‌هاف استخرها، زمین‌های ورزشی و سالن‌های سرپوشیده صورت گیرد.

وی خاطرنشان کرد: امیدواریم در چند ماه آینده بتوانیم با استقرار یک نظام بهره‌برداری مناسب همه مردم را از این امکانات منتفع کنیم.

سلطانی‌فر در حضوص احیای سازمان ملی جوانان گفت: لایحه این طرح توسط دولت به مجلس ارائه شده و در حال بررسی است.

منبع:ایسنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين