امروز : جمعه, ۲۶ شهریور , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/10/24 - 11:33 ذخیره فایل ارسال به دوستان

تسهیلات اهل قلم در هاله‌ای از ابهام/ وعده‌‌ای که عملی نشد

خبرها حکایت از آغاز اجرای طرح ارائه تسهیلات اهل قلم از مرداد ماه سال جاری داشت،‌ طرحی که با تغییر دولت و رفتن سید‌عباس صالحی از معاونت فرهنگی سرنوشتش در هاله‌ای از ابهام باقی ماند.

به گزارش بابل نوین،سیزدهم تیرماه سال جاری همزمان با بزرگداشت روز قلم،‌ همایون امیرزاده مشاور معاونت فرهنگی در مراسمی که در کتابخانه ملی برگزار شد،‌ خبر از ارائه تسهیلات به اهالی قلم داد و گفت: با تصویب مقدمات طرح در موسسه خانه کتاب،‌ این آمادگی وجود دارد که این حمایت ظرف یک ماه آینده اجرایی شود.

چندی بعد‌، جلیسه مدیرعامل خانه کتاب، نیز در گفت‌وگویی درباره این طرح از تدوین آئین‌نامه مربوط به اعطای این تسهیلات در خانه کتاب خبر داد. جلیسه گفته بود اگر این آئین‌نامه در هیئت مدیره خانه کتاب به تصویب برسد و معاونت امور فرهنگی وزارت ارشاد هم آن را تائید کند، اعطای تسهیلات مورد اشاره به اهل قلم، از مردادماه امسال اجرایی خواهد شد.

مدیرعامل خانه کتاب با بیان اینکه هدف ما این است که مثل سابق هر کسی که عضو سرای اهل قلم است و کارت اهل قلم دارد، مشمول این تسهیلات بشود، در عین حال گفت: قطعاً دریافت این تسهیلات ضوابط و شرایطی خواهد داشت مثلاً شبیه ضوابطی که ما برای دریافت بن کارت اهل قلم در نظر گرفتیم؛ به این معنا که مشمولین تنها کسانی خواهند بود که در پنج سال گذشته، حداقل دو عنوان کتاب(برای حوزه بزرگسال) و سه عنوان کتاب(برای حوزه کودک و نوجوان) منتشر کرده باشند.

مرداد ماه آمد و حاشیه‌های پررنگ‌تر از متن انتخاب وزیر و جابه‌جایی دولت هم انجام شد،‌ اما خبری از ارائه تسهیلات به اهالی قلم نشد،‌ تا اینکه محمد سلگی مدیر اداره کتاب به عنوان سرپرست معاونت فرهنگی انتخاب شد،‌ انتظار می‌رفت،‌ تعیین سرپرست برای معاونتی که به جرأت موفق‌ترین معاونت وزارت ارشاد دولت یازدهم بوده است و حالا معاونش سکان وزارتخانه را در دست گرفته است،‌ کارهای برزمین مانده را روی غلتک بیندازد،‌ اما پس از گذشت سه ماه از موعدی که قرار بود ارائه تسهیلات اجرایی شود،‌ هنوز خبری از آن نیست.

این روزها که همه منتظر اعلام معاونان جدید وزارتخانه از سوی وزیر هستند،‌ شنیده‌ها حاکی از تغییر حکم محمد سلگی از سرپرستی به معاونت فرهنگی وزرات ارشاد است،‌ خبری که اگر صحت داشته باشد،‌ انتظار می‌رود،‌ سلگی روند اجرای اقدامات و برنامه‌ها را با شتاب بیشتری دنبال کند چرا که معاونت فرهنگی وزارت ارشاد به نظر می‌رسد،‌ از برنامه‌های خود عقب مانده است./ز

تسنیم

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين