امروز : جمعه, ۲۶ شهریور , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/10/25 - 13:21 ذخیره فایل ارسال به دوستان

ولیئی: جمع آوری بیش از ۸ میلیارد تومان زکات در ۶ ماهه نخست امسال

به گزارش بابل نوین، محسن ولیئی مدیر کل کمیته امداد استان تهران اظهار کرد: در سال گذشته حدود ۷ میلیارد تومان زکات در ستادها و شوراهای زکات استان تهران با همکاری ائمه جمعه جمع آوری شد که از این مبلغ حدود ۵ میلیارد و ۹۰۰ میلیون زکات واجب و مستحب بوده، همچنین حدود ۸۰۰ میلیون تومان نیز در قالب کفارات پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه در سال جاری پیش بینی برای جمع‌آوری ۹ میلیارد تومان زکات انجام شده است، تصریح کرد: سهم محرومان از مصرف زکات در سال ۹۵ در سطح استان نسبت به سال ۹۴ افزایش قابل ملاحظه‌ای داشته است و در این راستا کمیته امداد منطقه ۱۲ تهران، شهرستان‌های ری و شمیرانات به ترتیب با جمع‌آوری یک میلیارد و ۲۵۸ میلیون تومان، ۹۸۶ میلیون و ۲۷۰ هزار تومان، ۸۳۷ میلیون و ۱۳۶ هزار تومان در شش ‌ماهه نخست امسال رتبه‌های نخست تا سوم استانی را در این زمینه به خود اختصاص دادند.

ولیئی با اشاره به جمع آوری بیش از ۸ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان زکات در ۶ ماهه نخست امسال در استان تهران گفت: این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۶۸ درصد رشد داشته است.

وی افزود:۸۲ درصد زکات جمع‌آوری‌شده برای درمان، معیشت، جهیزیه، تحصیل، آزادی زندانیان و مسکن محرومان و ۱۸ درصد برای پروژه‌های عام‌المنفعه هزینه شد.

مدیر کل کمیته امداد استان تهران در پایان بر لزوم برنامه‌ریزی دقیق و مطلوب برای دستیابی به اهداف و برنامه های پیش روی کمیته امداد استان تهران تاکید کرد و گفت: پیوستگی میان برنامه ریزی های انجام شده برای تمامی اهداف این نهاد است که می تواند از انحراف‌های احتمالی در جهت گیری‌های این نهاد جلوگیری کند همچنین برنامه محوری باید از اصول مهم مدیریت در کمیته امداد استان تهران باشد.

منبع:باشگاه خبرنگاران

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين