امروز : شنبه, ۲۷ شهریور , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/10/25 - 13:34 ذخیره فایل ارسال به دوستان

حجت‌الاسلام دغانلو: جریان اربعین حسینی، ماکتی از برپایی حکومتی مهدوی است

به گزارش بابل نوین، حجت الاسلام دغانلو گفت: جریان اربعین حسینی یک جامعه کوچک از حکومتی مهدوی است. باید وارد این صحنه بزرگ الهی و نورانی شویم، زیبایی‌های آن را ببینیم و درباره آنها تفکر کنیم.

حجت‌الاسلام والمسلمین «محمد دغانلو»؛ از وعاظ و سخنرانان کشور  با بیان اینکه راهپیمایی اربعین حسینی(ع) چند سالی است شور و شوق و حرارت بیشتری پیدا کرده است، گفت: راهپیمایی اربعین در گذشته‌ها نیز وجود داشته است، حتی اهالی عراق نقل می‌کنند که در زمان حزب بعث اگر کسی می‌خواست در اربعین به زیارت امام حسین(ع) برود ـ آن هم با پای پیاده ـ اجازه این کار را نمی‌دادند و مجازات‌های سختی نیز درنظر می‌گرفتند، اما مردم دست از این زیارت برنمی‌داشتند و باز هم به زیارت امام حسین(ع) می‌رفتند.

وی با بیان اینکه به لطف الهی در چند سال اخیر این جریان نورانی شدت بیشتری پیدا کرده و آن موانع کنار رفته است، اظهار کرد: در این سال‌ها مردم خیلی راحت‌تر از گذشته می‌توانند به زیارت امام حسین(ع) بروند، این در حالی است که در گذشته چنین نبوده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین دغانلو افزود: افزایش حبّ و عشق مردم به امام حسین(ع) علت دیگری است که می‌توان از آن به عنوان یکی از دلایل رونق و وسعت راهپیمایی اربعین حسینی باشد.

وی با اشاره به نحوه رفتار مردم عراق در میزبانی از زائران امام حسین(ع) در ایام اربعین اظهار کرد: بی‌تردید این رفتار زیبای مردم عراق در ایام اربعین فقط و فقط به خاطر عشق به امام حسین(ع) است، آنان یک سال دارایی خود را جمع می‌کنند و در موسم اربعین با جان و دل تقدیم زائران می‌کنند. توصیه می‌کنم زوّار ایرانی در کمال ادب این میزبانی را قدردان باشند و در حد امکان اگر مهمان خانه عراقی‌ها می‌شوند، هدایایی برای کودکان آنان درنظر بگیرند.

حجت‌الاسلام والمسلمین دغانلو با تأکید بر اینکه جریان اربعین حسینی یک جامعه کوچک از حکومتی مهدوی است، یادآور شد: اینکه مردم در ایام اربعین اینقدر نسبت به یکدیگر مهربان هستند، ایثار و از خودگذشتگی، امنیت، حس رسیدگی به احتیاجات برادر دینی و … از جمله موضوعاتی است که می‌توان در راهپیمایی اربعین حسینی مشاهده کرد، این در حالی است که این موضوعات و بسیاری مسائل دیگر در دروان حکومت امام زمان(عج) به صورت تمام‌‌تر و کامل‌تر نمایان می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: شایسته است که انسان از خداوند بخواهد تا توفیق این سفر را بدست آورد، باید وارد این صحنه بزرگ الهی و نورانی شویم، زیبایی‌های آن را ببینیم و درباره آنها تفکر کنیم. این حال و هوا باعث رشد و ارتقای انسان می‌شود، پس باید به اربعین بهای بیشتری دهیم.

منبع:تسنیم

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين