امروز : دوشنبه, ۶ بهمن , ۱۳۹۹
تاریخ : 2015/05/31 - 17:00 ذخیره فایل ارسال به دوستان

سرمایه‌گذاری روی فیلم‌های مستقل افزایش می‌یابد

اجلاس سالانه اتحادیه تهیه‌کنندگان آمریکا؛ فرصت‌های بی‌نظیری را نصیب فیلم‌هایی که با بودجه کمتر و به صورت مستقل و تجربی تولید می‌شوند قرار می دهد!

در هفتمین اجلاس سالانه اتحادیه تهیه‌کنندگان آمریکا(Producers Guild of America) اعلام شد که حمایت و سرمایه‌گذاری بیشتری بر روی فیلم‌های مستقل و خارج استودیویی انجام می‌شود.

انجمن تهیه‌کنندگان آمریکا؛ سازمانی تجاری است که نمایندهٔ تهیه‌کنندگان تلویزیونی، فیلمسازها و تهیه‌کنندگان رسانه‌های جدید در آمریکا است. این انجمن ۴٬۷۰۰ عصو از سراسر جهان دارد و جایزه‌ای را به همین نام به تهیه‌کنندگان اهدا می‌کند.primary_LifeItself-2014-4

در این سمینار سالانه، تهیه کنندگان و کمپانی‌های فیلم‌سازی زیادی سخنرانی داشتند و از فتح باب جدیدی برای فیلم‌های مستقل و کم بودجه صحبت کردند.سوفی واتس، رئیس کمپانی اس‌تی‌ایکس اینترتینمنت، در کنفرانس «وضعیت فعلی سرمایه‌گذاری فیلم‌های سینما» گفت:«از این پس، فرصت‌های بی‌نظیری نصیب فیلم‌هایی که با بودجه کمتر و به صورت مستقل و تجربی تولید می‌شوند قرار می‌گیرد». این کمپانی در منطقه‌ای تأسیس شده که بیشتر استودیوهای ساخت فیلم‌های ابرقهرمانی در آنجا وجود دارند. اس‌تی‌ایکس آخرین فیلم‌های متیو مک کوناهی (وضعیت آزاد جونز) و جولیا رابرتز (راز چشم‌هایش) را  تهیه و اکران خواهد کرد و قصد دارد سالانه ۱۵ فیلم از سینمای خلاف جریان اصلی را به نمایش دربیاورد.

این کمپانی که از حمایت مالی چندین موسسه مالی از جمله شرکت‌های چینی بهره‌مند است از رضایت آنها از این جریان و تمایلشان به حمایت از چنین فیلم هایی نیز خبر داد. هال سادوف، مدیر شرکت فیلم سازی سیلور پیکچرز، هم در این سمینار اعلام کرد که شرکت او از این پس فیلم های مستق بیشتری خواهد ساخت.

در این برنامه سالانه، همچنین تغییرات جدید در سبک پخش فیلم‌ها نیز مورد بررسی قرار گرفت.

اتحادیه تهیه‌کنندگان آمریکا برای جوایز سال ۲۰۱۵ به فیلم‌های مستقل روی خوش نشان داده بود و آثاری مانند «پسربچگی» (Boyhood) ریچارد لینکلیتر و «شلاق» (Whiplash) را در فهرست ۱۰ فیلم نامزد جایزه بهترین فیلم سال ۲۰۱۴ خود قرار داد.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين