امروز : چهارشنبه, ۷ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/10/28 - 10:03 ذخیره فایل ارسال به دوستان

فیلم کوتاه «گنجشک‌های کوچه ما» در جشنواره مارانو ایتالیا

به گزارش بابل نوین، فیلم کوتاه «گنجشک‌های کوچه ما» به کارگردانی ژیوار فرج زاده عضو کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کردستان به بیستمین جشنواره مارانو ایتالیا راه یافت.

به گزارش رسیده، ژیوار عضو ۱۲ ساله مرکز فرهنگی هنری شهرِ صاحب، زندگی مسالمت‌آمیز گنجشک‌های لب بام خانه‌شان را در قالب فیلمی کوتاه تولید کرده است.

این فیلم، روایت گنجشک‌هایی است که هر روز روی درخت می‌نشینند؛ «دیار» کلوچه خود را نصف و برای گنجشک‌ها خرد می‌کند و نصف دیگرش را خود می‌خورد. گنجشک‌ها برای خوردن کلوچه از درخت پایین می‌آیند که ناگهان…

تهیه کنندگی و تصویربرداری این فیلم ۹۰ ثانیه‌ای را نیز خود ژیوار فرج‌زاده بر عهده داشته است.

ژیوار که از ۲ سال پیش در مرکز فرهنگی هنری کانون صاحبِ استان کردستان عضو شده است، علاقه زیادی به فیلم‌سازی دارد.

این عضو کانون فیلم خود را که نخستین اثر اوست زمستان سال ۱۳۹۵ ساخته و تابستان سال ۱۳۹۶ برای جشنواره ایتالیا ارسال کرد. ژیوار به عنوان دستیار با پدرش محمد فرج‌زاده که مستندساز است، همکاری می‌کند.

قرار است در جشنواره مارانو که فیلم‌های کوتاه ۳۰ تا ۱۸۰ ثانیه‌ای برای مخاطبان در آن به نمایش گذاشته می‌شود، فیلم «گنجشک‌های کوچه ما» نیز به نمایش درآید.

بیستمین دوره جشنواره مارانو از ۶ تا ۱۲ آذر (۲۷ نوامبر تا ۳ دسامبر) در شهر ناپل ایتالیا برپا می‌شود.

جشنواره مارانو از سوی دانشکده‌های شهر ناپل ایتالیا با هماهنگی آموزش و پرورش آن منطقه با هدف اشتراک خلاقیت و ایده‌های جوانان برگزار می‌شود./م

منبع: بانی فیلم

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين