امروز : سه شنبه, ۶ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/10/28 - 10:59 ذخیره فایل ارسال به دوستان

برترین نظریه‌پردازان علوم انسانی اسلامی معرفی شدند

به گزارش بابل نوین، مراسم  اختتامیه چهارمین کنگره بین‌المللی علوم انسانی اسلامی با معرفی حجت اسلام حمید پارسانیا، عبدالحسین خسروپناه و حسن سبحانی به عنوان برترین نظریه‌پردازان این عرصه و تکریم از طاها عبدالرحمن متخصص فلسفه از کشور مراکش، در مدرسه امام کاظم(ع) قم به کار خود پایان داد.

عطاءالله رفیعی آتانی دبیر علمی چهارمین کنگره بین‌المللی علوم انسانی اسلامی با ارائه گزارشی از روند برگزاری این کنگره از چاپ مقالات متعدد در قالب‌ دو جلد کتاب‌ و مجلات تخصصی تحقیقات بنیادین و تحقیقات کاربردی علوم انسانی خبر داد.

وی با بیان این‌که ماهیت این نهاد و جریان علمی با یک روند و تکامل طبیعی در حال رشد است، گفت: کنگره چهارم در حالی برگزار می‌شود که مطالعات انجام شده نشان می‌دهد سهم حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها در عرصه علوم انسانی رو به افزایش بوده است.

برپایه این گزارش در این مراسم، بیانیه پایانی سومین جایزه جهانی علوم انسانی اسلامی نیز قرائت و از تلاش‌های اساتید و پژوهشگران حوزه و دانشگاه که روز به روز سبب تقویت بنیان‌های علوم انسانی اسلامی و ارائه نظریات و نوآوری‌های قابل اعتنا در این عرصه شده‌اند، تقدیر شد.

در متن این بیانیه که آن را دبیر کمیته اعطای جایزه جهانی علوم انسانی اسلامی قرائت کرد، با اشاره به شمار قابل توجه نظریه‌پردازان و کار دشوار در زمینه انتخاب و معرفی برترین‌ها، از حجج اسلام حمید پارسانیا، عبدالحسین خسروپناه و حسن سبحانی به عنوان نظریه‌پردازان برتر علوم انسانی اسلامی نام برده شده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین حمید پارسانیا که در رشته فلسفه علوم اجتماعی با ارائه دیدگاهی پیشرو و راهگشا درباره تأمین مناسبات اسلام و علوم اجتماعی مدل مشخصی را برای پیوند میان این دو ارائه کرده است، موفق شد به عنوان نخستین نظریه‌پرداز شایسته تقدیر در این مراسم معرفی شود.

دومین نظریه‌پرداز شایسته تقدیر حسن سبحانی از اساتید برجسته در رشته اقتصاد اسلامی بود که با تقویت و بسط گفتمان اقتصاد اسلامی در ایران و ارائه نقدهای قوی نسبت به اقتصاد لیبرال و پایه‌گذاری رشته اقتصاد اسلامی و پرورش شاگردان متعدد به پیشرفت اقتصاد اسلامی کمک شایانی کرده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالحسین خسروپناه به سبب ترویج گفتمان علوم انسانی اسلامی و تألیف آثار علمی مفید و ممتاز در زمینه فلسفه علوم انسانی اسلامی که در تقویت و تکمیل لایه‌های زیرین تفکر علوم انسانی اسلامی و تدوین آن برای جامعه علمی دیدگاه‌های برجسته‌ای را ارائه کرده است سومین نظریه‌پرداز شایسته تقدیر در این مراسم بود که معرفی شد.

کمیته اعطای جایزه جهانی علوم انسانی اسلامی همچنین در این مراسم با تقدیر از استاد طاها عبدالرحمن از کشور مراکش به سبب ارائه دیدگاه‌های ممتاز و تحول آفرین در معرفت زبان، لوح سپاس خود را به وی تقدیم کرد.

منبع:تسنیم

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين