امروز : چهارشنبه, ۲۶ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2015/05/31 - 18:20 ذخیره فایل ارسال به دوستان

آلبوم «مشق نام لیلی» منتشر شد

 «مشق نام لیلی» بر اساس موسیقی تنبور و موسیقی قدیم ایران، ساخته شده است.درویشی اهمیت این اثر را در پنج بند به طور مفصل بیان میکند، که علاقه مندان میتوانند آنها را در کتابچه همراه آلبوم مطالعه کنند.

آلبوم موسیقی «مشق نام لیلی» اثر جدید «آرش شهریاری» تنبورنواز و آهنگساز، به تازگی از سوی نشر موسیقی نوفه انتشار یافت.leili-e1433060010467

به گزارش خبرنگار «موسیقی ایرانیان»، این اثر از هفت قطعه موسیقی با عناوین آب حیات، خانامیری، تکنوازی بر مبنای مقام نهاوند، امروز مها، سودای دگر، الله مولانا علی، تکنوازی بر مبنای مقام راست، ساقی نامه و مانگه شو تشکیل شده است.

روایت و بازسازی آهنگساز «مشق نام لیلی» بر مبنای سه مقام معروف موسیقی تنبور – که در ابتدا و انتهای اثر میشنوید – بازسازی اثری از استاد سید امرالله شاه ابراهیمی و تجربه کار مستقل شهریاری بر اساس تفکر نرمال آهنگسازان قدیم به ویژه عبدالقادر مراغه ای خلق شده است.

«محمدرضا درویشی» درباره این اثر گفته است: «مشق نام لیلی، عنوان مجموعه ای ساخته و پرداخته ذهن و دست آهنگساز و تنبور نواز معاصر ایران سید آرش شهریاری است.»، درویشی اهمیت این اثر را در پنج بند به طور مفصل بیان میکند، که علاقه مندان میتوانند آنها را در کتابچه همراه آلبوم مطالعه کنند.

شایان ذکر است «مشق نام لیلی» بر اساس موسیقی تنبور و موسیقی قدیم ایران، ساخته شده است.

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين