امروز : چهارشنبه, ۱۲ آذر , ۱۳۹۹
تاریخ : 2015/05/31 - 19:50 ذخیره فایل ارسال به دوستان

نگاهی نو به موسیقی عصر تیموری مکتب منتظمیه در کنسرت «همنوازان فاخته»

به نظر می رسد، گروه همنوازان فاخته با مطالعه موسیقی قدیم ایران و همسایگان نزدیک ایران از لحاظ فرهنگی قصد دارند به یک امضای جدید هنری برسند.

کنسرت گروه موسیقی «همنوازان فاخته» در شبهای ۶، ۷ و ۸ خرداد ماه در سالن پارک مادر شهسوار برگزار شد.

گروه موسیقی «همنوازان فاخته»/عکس: احسان نیک فرجام/ بابل نومه

گروه موسیقی «همنوازان فاخته»/عکس: احسان نیک فرجام/ بابل نومه

به گزارش خبرنگار «موسیقی ایرانیان»، در این کنسرت که با استقبال خوبی از سوی مردم مواجه شده بود، گروه همنوازان فاخته با نگاهی نو به موسیقی عصر تیموری مکتب منتظمیه به اجرای برنامه پرداختند.

از نکات جالب توجه کنسرت می توان به ارائه برگه های نظر سنجی به مخاطبین اشاره کرد، گروه همنوازان فاخته بعلت نو بودن اجرایشان، برگه های نظر سنجی را به همراه بروشور به مخاطبین خود ارائه نمودند تا دوستداران این گروه انتقاد و نظر خود را در جعبه های نظر سنجی که از قبل در نظر گرفته شده بود، ثبت کنند. به نظر می رسد، گروه همنوازان فاخته با مطالعه موسیقی قدیم ایران و همسایگان نزدیک ایران از لحاظ فرهنگی قصد دارند به یک امضای جدید هنری برسند.

هامون بهرامی مقدم (سنتور)،  رویا نیو (دایره)، آرمان حیدریان (کمانچه)، حسین گازر (تنبک)، مهدی کاردگر (خواننده)، علیرضا رسولی (کمانچه آلتو)، هدایت کلاری (عود ، سه تار)، نیما داغمه چی (تار ، بم تار) و خشایار پارسا (بم سنتور ، آهنگساز، سرپرست گروه) به عنوان اعضای «همنوازان فاخته» در کنسرت شهسوار به هنرنمایی پرداختند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين