امروز : چهارشنبه, ۷ مهر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/10/30 - 17:28 ذخیره فایل ارسال به دوستان
بانک جهانی هشدار داد:

احتمال وقوع یک بحران مالی جدید در دنیا

به گزارش بابل نوین، بانک جهانی اعلام کرد دنیا در حال رفتن به سمت یک بحران مالی دیگر است، مگر اینکه کشور‌ها از رفتن به سمت بدهی فاصله بگیرند.

بانک جهانی پیشنهاد داد، با جلوگیری از انباشت بیشتر بدهی، تشویق به سرمایه گذاری در تجارت و پیشگیری از فاینانس بدهی، می‌توان به محدود کردن ریسک‌های مالی کمک کرد که این موضوع به عنوان تنها راه حل برون رفت از این بحران، یعنی رفتن به سمت یک بحران مالی دیگر است.

از دیگر توصیه‌های بانک جهانی، احتیاج به کارشناسان پولی و مالی به منظور فراهم کردن بستر مناسب برای اعمال تغییرات در سیاست گذاری برای حفظ ثبات بازار و جلوگیری از نوسان در آن است.

همچنین بانک جهانی اعلام کرد، بانک‌های مرکزی باید عادی سازی سیاست پولی را از طریق برنامه‌هایی که دارای قابلیت ارتباط برقرار کردن با حوزه‌های مالی دارند را فراهم کنند.

مراجع ذی ربط مالی باید اقدامات احتیاطی در حوزه اقتصاد کلان را لحاظ کنند و دامنه گسترش آن‌ها را در نظر بگیرند تا از این طریق، افزایش بدهی و بی ثباتی را کاهش دهند.

بانک جهانی اعلام کرد، یکسری اقدامات در ارتباط با وام گیرنده‌ها باید معرفی شود واقدامات سختی برای جلوگیری از افزایش بدهی آن‌ها در نظر گرفته شود؛ ضمن اینکه «تست‌های استرس بانکی» هم باید بیشتر اعمال شود.

مقتضیات سرمایه برای بانک‌هایی که در معرض وام گیرندگان آسیب پذیر هستند، باید افزایش پیدا کند و بانک‌های باانگیزه هم به بخش‌های با ریسک پایین وام‌های جدید اعطاء کنند.

بانک جهانی اعلام کرد، مقررات بخش مالی غیر بانکی باید مستحکم شود تا خطر فاینانس، بیش از حد، بازار سرمایه را محدود کند و انتقال به سمت نظارت بر پایه ریسک باید تسریع یابد؛ ضمن اینکه مقررات شرکت‌های بیمه‌ای هم با تاکید بر روی سرمایه، یکسان شود.

منبع:باشگاه خبرنگاران

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين