امروز : شنبه, ۲۶ آبان , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۱۰ - ۱۷:۳۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

کاراته ایران دومین تیم برتر جهان معرفی شد

به گزارش بابل نوین، به نقل از سایت فدراسیون کاراته، فدراسیون جهانی کاراته WKF پس از دهمین دوره رقابت‌های کاراته نوجوانان، جوانان و امید‌های جهان تازه‌ترین رنکینگ خود را اعلام کرد که طی آن کاراته ایران با ۵۰۵۸۳ امتیاز در رتبه دوم جهان قرار گرفت.

مقام قهرمانی در پیکار‌های آسیا، کسب یک طلا و ۴ نقره تیم ۵ نفره ایران در بازی‌های جهانی لهستان، عنوان سوم در بازی‌های کشور‌های اسلامی، حضور موفق در لیگ‌های جهانی کاراته وان در سال ۲۰۱۷، مقام پنجم در مسابقات رده‌های پایه، از جمله موفقیت‌های کاراته ایران در یکسال گذشته بوده است ضمن اینکه در رنکینگ انفرادی نیز کاراته ایران تنها کشوری است که دارای دو رتبه اولی (امیر مهدی زاده نفر اول وزن منهای ۶۰ و سجاد گنج زاده نفر اول وزن به اضافه ۸۴) از آن کاراته کا‌های ایران است.

اما بر اساس رنکینگ تازه فدراسیون جهانی در بخش تیمی ژاپن با ۲۶۰۷۷ امتیاز در جایگاه اول قرار دارد. بعد از کاراته ایران ترکیه با ۴۳۸۶۳ امتیاز تیم سوم برتر جهان است، برزیل با ۳۸۳۳۷ امتیاز، مصر با ۳۷۴۵۲ امتیاز تیم‌های چهارم و پنجم جهان هستند.

فرانسه با ۳۶۸۷۶، اسپانیا با ۳۱۵۸۴، آمریکا با ۳۱۵۷۵، ایتالیا با ۲۹۹۶۴، استرالیا با ۲۸۲۷۵ امتیاز به ترتیب تیم‌های ششم تا دهم رنکینگ فدراسیون جهانی قرار دارند.

مکزیک، قزاقستان، ونزوئلا، اندونزی، نیوزلند، عربستان سعودی، شیلی، کانادا، اوکراین، روسیه، آذربایجان تیم‌های بعدی رنکینگ هستند.

منبع:باشگاه خبرنگاران

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين