امروز : دوشنبه, ۲۸ آبان , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۱۰ - ۲۲:۳۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

بریتانیا از قطار رشد اقتصادی اتحادیه اروپا جا ماند

تخمین ها نشان می دهد که در سه ماهه ی سوم سال جاری میلادی اتحادیه ی اروپا رشد اقتصادی بیشتری نسبت به بریتانیا داشته است. بر اساس آمار های منتشر شده، تولید ناخالص ملی اتحادیه ی اروپا و بریتانیا به ترتیب ۰.۶ درصد و ۰.۴ درصد رشد داشته است.

به گزارش بابل نوین،به نقل از Independent، بر اساس آخرین اطلاعات منتشر شده اقتصاد اتحادیه ی اروپا در سه ماه ی سوم سال ۲۰۱۷ رشد سریع تری نسبت به اقتصاد بریتانیا داشته است.

روز سه شنبه کمیسیون اتحادیه اروپا اعلام کرد که مجموع تولید ناخالص داخلی ۱۹ کشور اتحادیه ی اروپا در سه ماهه ی منتهی به ماه سپتامبر سال ۲۰۱۷ میلادی به میزان ۰.۶ درصد رشد داشته است. این در حالی است که رشد اقتصادی بریتانیا در بازه ی زمانی یکسان ۰.۴ درصد بوده است. لازم به ذکر است که رشد تولید ناخالص داخلی اتحادیه اروپا و بریتانیا در سه ماهه ی دوم سال جاری میلادی به ترتیب ۰.۷ و ۰.۳ درصد بوده است. میزان ۰.۳ درصدی رشد تولید ناخالص ملی بریتانیا کمترین میزان رشد را در میان اعضای گروه جی ۷ داشته است. گروه جی ۷  شامل کشورهای کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن، بریتانیا، و آمریکا می باشد.
در حالی که اقتصاد اتحادیه ی اروپا در حال بازیابی مقطعی خود پس از چندین سال تجربه ی بحران مالی است، اقتصاد بریتانیا پس از رای گیری خروج از اتحادیه ی اروپا با تورم ناشی از افت ارزش استرلینگ دست و پنجه نرم می کند.
همچنین، میزان سرمایه گذاری در بریتانیا به علت نگرانی های موجود در خصوص نحوه ی تعاملات تجاری پس از خروج از اتحادیه اروپا در ماه مارچ سال ۲۰۱۹ میلادی کاهش یافته است.
افزون بر این، مرکز آمار ملی فرانسه اعلام کرده است که تولید ناخالص داخلی این کشور در سه ماهه ی سوم سال جاری میلادی به میزان ۰.۵ درصد رشد داشته است. این در حالی است که نرخ رشد سالیانه ی این کشور به عنوان دومین اقتصاد بزرگ اروپا ۲.۲ درصد رشد داشته است. این رشد مرهون افزایش میزان مصرف و سرمایه گذاری در این کشور بوده است.
اگرچه، بریتانیا از لحاظ نرخ بیکاری از وضع بهتری نسبت به اروپا برخوردار است. بر اساس آمار منتشر شده، نرخ بیکاری کنونی بریتانیا ۴.۳ درصد است. نرخ بیکاری اتحادیه ی اروپا در سپتامبر گذشته ۸.۹ درصد بود که این میزان کمترین نرخ بیکاری از ماه ژانویه ی سال ۲۰۰۹ میلادی تا کنون است.
کمیسیون اتحادیه ی اروپا همچنین اعلام کرده است که در ماه اکتبر، نرخ تورم در قاره ی سبز عدد ۱.۴ درصد را نشان می دهد. این میزان از تورم هدف اعلام شده توسط بانک مرکزی اروپا را برای رسیدن به تورم زیر ۲ درصد محقق کرده است. لازم به ذکر است که میزان تورم هسته در اتحادیه اروپا، که طبق تعریف تورمی است که نوسانات قیمتی انرژی و سوخت را در بر نمی گیرد، ۰.۹ درصد بوده است.   از سویی دیگر، میزان تورم بریتانیا در ماه سپتامبر گذشته به ۳ درصد رسیده است. این میزان بالاترین نرخ تورم را در بریتانیا طی پنج سال گذشته نشان می دهد.
منبع:تابناک
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين