امروز : سه شنبه, ۲۴ مهر , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۱۱ - ۱۷:۱۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان
سخنگوی ستاد اربعین خطاب به زوار کربلا:

ویزای عراق فقط از دفاتر معتبر زیارتی اخذ شود

سخنگوی ستاد مرکزی اربعین با اشاره به اخبار منتشره مبنی بر ویزای جعلی عراق، از صدور بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار روادید برای زائرین اربعین حسینی خبر داد و تاکید کرد:مردم از طریق شرکت‌های زیارتی معتبر روادید عراق را اخذ کنند.

به گزارش بابل نوین،شهریار حیدری در مورد فعالیت افراد سودجو و سوء استفاده‌گر در شرایط پر ترافیک صدور ویزای اربعین گفت: عزیزان وزارت اطلاعات برخورد مناسبی با آن‌ها دارند.

وی که در یک برنامه رادیویی سخن می‌گفت، افزود: ما از طریق شبکه‌های مختلف اطلاع‌رسانی کرده‌ایم و از طریق رادیو نیز تاکید داریم که مردم همکاری نمایند. برای مردم ۲۴۳۰ دفتر زیارتی و خدماتی به اضافه ۵ شرکت همکار با سفارت و کنسولگری عراق پیش‌بینی کرده‌ایم که در سامانه‌ها تعریف و معرفی شده‌اند.

حیدری با بیان اینکه نهادهایی غیر از دفاتر مذکور ویزای جعلی یا غیر قانونی صادر می‌کنند، اظهار کرد: مردم در وهله اول باید همکاری کرده و به دفاتر مذکور مراجعه کنند و طبیعی است کسانی‌که مدارک مردم را دریافت می‌کنند، یک کد رهگیری اعطا می‌کنند که مشخص است از سوی چه دفتر و یا چه ساز و کاری تعریف شده است.

وی گفت: افراد سودجو از ابزارهای مختلفی استفاده می‌کنند و ممکن است روادید را کپی یا اسکن کنند که از سوی افراد متخصص فورا قابل تشخیص است ولی عموم مردم طبیعا به این موضوع توجهی ندارند؛ بنابراین تاکید داریم که مردم از طریق شرکت‌های زیارتی معتبر روادید عراق را اخذ کنند.

حیدری افزود: اگر مردم خارج از این دفاتر اقدام به اخذ مدارک کنند، ممکن است هرگونه اتفاقی برای مراجعه کنندگان رخ دهد. تا کنون بیش از یک میلیون و ۶۰۰ هزار روادید برای زائرین اربعین حسینی صادر شده است و حدود ۱۵۰ هزار مورد نیز از قبل مدارک خود را تحویل داده اند که ظرف چند روز آینده تکمیل می‌شود.

منبع: ایسنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين