امروز : شنبه, ۲۶ آبان , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۱۱ - ۱۹:۰۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

ارزش سرمایه‌گذاری در سازمان بنادر از مرز ۸۸۰۰ میلیون تومان گذشت/ دو فاز بندر شهید رجایی به پایان رسید

به گزارش بابل نوین، حسین صادقی‌نژاد مدیر کل سرمایه‌گذاری سازمان بنادر و دریانوردی در حاشیه نمایشگاه فرصت‌‌های سرمایه گذاری در جمع خبرنگاران با بیان اینکه سازمان بنادر با در اختیار داشتن ۱۱ بندر بزرگ بازرگانی و گردش و تخلیه و بارگیری ۲۰۰ میلیون تن در سال کار ترانشیپ، واردات و صادرات کالا را انجام می‌دهد، اظهار کرد: توسعه زیرساخت‌ها و تجهیزات بنادر در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و از جمله وظایف سازمان بنادر به شمار می‌رود.
وی بیان کرد: توسعه زیرساخت‌های بندر شهید رجایی، امام خمینی، شهید بهشتی، امیرآباد و انزلی از مهمترین برنامه‌های اقتصاد مقاومتی در این سازمان به شمار می‌آیند.

وی توضیح داد: طی ۱۲ سال گذشه ۲۰۰ فقره قرارداد سرمایه‌گذاری به مبلغ ۸۸۰۰ میلیون تومان توسط این سازمان به امضا رسیده که نشان دهنده ۴۰ درصدی رشد در جذب گردشگری است.

وی در خصوص سرمایه‌گذاری در بندر چابهار نیز افزود: در بندر شهید بهشتی با همکاری شرکت های هندی ۱۰۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در حوزه توسعه بنادر نصب تجهیزات بندری و لایروبی فضای اطراف اسکله سرمایه‌گذاری انجام شده است.

مدیرکل سرمایه‌گذاری سازمان بنادر توضیح داد: بندر امیرآباد واقع در شمال کشور با ۱۰۶۰ هکتار اراضی از ابتدای ساخت به عنوان بندر لجستیک طراحی شد و هم اکنون چندین کارخانه در حوزه های تولید کاغذ، ام دی اف و انرژی در اراضی این بندر تاسیس شده است.

صادقی‌نژاد با بیان اینکه اقدامات گسترده‌ای توسط سازمان بنادر برای تسهیل سرمایه‌گذاری در حوزه بندری و دریایی صورت گرفته است افزود: کاهش روند ورود سرمایه‌گذار از زمان آغاز مذاکرات تا زمان دستیابی به نتیجه و انعقاد قرارداد به کمتر از یک ماه رسیده است.

وی تصریح کرد: امروز نخستین کشتی حامل گندم اهدایی هند به افغانستان در بندر چابهار پهلو گرفته و قرار است به زودی تجهیزات تخلیه و بارگیری بندر از طرف شرکت هندی به چابهار وارد و نصب شود.

صادقی‌نژاد با اشاره به اتمام فاز دو توسعه بندر شهید رجایی گفت: فاز دو بندر شهید رجایی به بهره‌برداری رسیده و برای توسعه فاز ۳ این بندر که به عنوان ترمینال کانتینری در نظر گرفته شده، اسناد مناقصه شرکت‌های مورد نظر واگذار و منتظر ارائه پاکت‌های شرکت‌های پیشنهاد دهنده هستیم.

منبع: باشگاه خبرنگاران

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين