امروز : یکشنبه, ۲۵ آذر , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۱۱ - ۱۹:۵۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

انتقاد AFC از نقشه هجومی برانکو برابر الهلال

به گزارش بابل نوین، تیم های پرسپولیس و الهلال عربستان سه شنبه شب در دیدار برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا در ورزشگاه سلطان قابوس مسقط عمان به مصاف هم رفتند که در پایان دو تیم به نتیجه ۲-۲ دست یافتند و الهلال در مجموع با پیروزی ۶-۲ ،به فینال این رقابت ها راه یافت.

 

سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا با انتشار تحلیلی از این مسابقه به نقاط قوت و ضعف دو تیم پرداخته است.
این سایت نوشت؛ الهلال عربستان سعودی با پیروزی ۶-۲ برابر پرسپولیس جمهوری اسلامی ایران در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا ،پس از چهار سال به دومین فینال این رقابت ها بازگشت.
با این حال، با وجود این که الهلال روی کاغذ حاشیه امنیت زیادی برای پیروزی در این دیدار داشت ، اما تیم قدرتمند ریاض سه شنبه شب در بازی برگشت در عمان کار راحتی نداشت.

سبکی متفاوت، همان کارایی

 

الهلال با توجه به این که پیش بینی کرده بود پرسپولیس برای جبران نتیجه ۴-۰ بازی رفت سراسر هجومی بازی خواهد کرد با ترکیب نا آشنای ۵-۴-۱ قدم به میدان گذاشت.
سلمان آل فرج و نیکولاس میلیس سپری مقابل خط دفاع پنج نفره بودند گذاشتند، در حالی که کار حمله به کارلوس ادواردو، سالم الدوساری و عمر خریبین سپرده شده بود.

این سه نفر زمانی که توپ در اختیار داشتند، برای کوتاه کردن فواصل بین خود و تشکیل ترکیبات سریع حملات خود در ضد حملات ، در میانه میدان حرکت کردند. خریبین بار دیگر در فرم ایده آل بود، دو بار به گل رسید . الهلال برابر دروازه پرسپولیس کارآمدی خود را نشان داد، دقت شوت این تیم ۳۷٫۵ درصد بود و این رقم برای پرسپولیس ۲۵ درصد بود.
تحرکات ادواردو و سرعت الدوساری،دفاع پرسپولیس را به زحمت انداخت.الدوساری فرصت داشت که در دقیقه گلزنی کند اما توپ او به تیر خورد.

 

سانتر،سانتر و باز هم سانتر

رویکرد حمله برانکو ایوانکوویچ مشخص بود؛ فقط سانتر. اگر بار اول موفق نشدید، دوباره و دوباره سانتر کنید. به طور کلی پرسپولیس در این بازی ۳۰ سانتر روی ۱۸ قدم الهلال داشت.
محمد انصاری و امیری در جناح چپ در مجموع ۱۴ بار سانتر کردند و در حالی که هر دو گل منشا حاصل سانترهای این دو بازیکن بود، سانترها کیفیتی نداشتند و از ۳۰ سانتر پرسپولیس فقط ۶ سانتر به بازیکنان هم تیمی رسید.
پرسپولیس در تمام کنندگی ضعیف عمل کرد .سه شوت در چارچوب منشا به دو گل ختم شد اما این تنها فرصت هایی بودند که در کل بازی نصیب شاگردان برانکو شد.

منشا نقاط ضعف الهلال را نشان داد

گادوین منشا یک بازی بسیار خوبی را برابر الهلال انجام داد و با وجود رویکرد دفاعی سعودی ها، دو بار دروازه را باز کرد. سرعت و تحرک این بازیکن نیجریهای برای عثمان هاوساوی و یاران مسن خط دفاعی اش، را به زحمت انداخت.

مردان رامون دیاز در مرحله گروهی دو گل دریافت کردند، اما به نظر می رسید به دفاع خود سرو سامان داده اند،آنها در سه بازی اخیر خود قبل از تساوی ۲-۲ بازی روز سه شنبه سه کلین شیت داشتند.
الهلالی ها توانستند «بهمن حملات» پرسپولیس را تحمل کنند و دو گل هم بزنند اما این تیم باید پیش از دیدار با اوراوا رد ژاپن در دیدار فینال ،روی خط دفاعی خود خیلی کار کند.

منبع:باشگاه خبرنگاران

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين