امروز : سه شنبه, ۲۴ مهر , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۱۲ - ۱۰:۰۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

اتخاذ تدابیر شدید امنیتی در کره‌جنوبی در آستانه سفر ترامپ به این کشور

به گزارش بابل نوین، پلیس کره جنوبی برگزاری اجتماعات نزدیک کاخ ریاست جمهوری این کشور را در جریان نخستین دیدار دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا از این کشور محدود خواهد کرد. این برای نخستین بار از زمان به قدرت رسیدن مون جائه این، رئیس جمهور کره جنوبی در ماه مه گذشته تاکنون است که سئول محدودیت هایی را بر برگزاری اجتماعات عمومی اعمال می کند.

خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی گزارش داد سازمان دهندگان حدود ۵۰ اعتراض -که بیشتر آنها ضد ترامپ هستند- برای برگزاری تظاهرات در سراسر سئول درخواست داده اند اما پلیس بیشتر درخواست ها برای اجتماع نزدیک کاخ ریاست جمهوری این کشور را رد کرده و نگرانی های امنیتی را دلیل آن دانسته است. این خبرگزاری در ادامه اعلام کرد پلیس تنها با دو درخواست در این منطقه امنیتی موافقت کرده است که یکی از آنها اجتماع هوادار آمریکاست.

انتظار می رود همزمان با سفر ترامپ به کره جنوبی که قرار است هفتم و هشتم نوامبر صورت گیرد، تدابیر امنیتی شدیدی در سئول اتخاذ شود. ترامپ قرار است در این سفر با مون دیدار و گفتگو و از یک پایگاه ارتش آمریکا دیدن کند.

کره جنوبی یکی از متحدان اصلی آمریکا و میزبان ۲۸ هزار و ۵۰۰ نیروی آمریکایی است اما بسیاری از منتقدان ترامپ در این کشور وی را فردی می دانند که جنگ لفظی اش با کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی تنش ها را تشدید کرده است.

ترامپ قرار است در جریان نخستین سفر خود به آسیا از کشورهای ژاپن ، چین ، ویتنام و فیلیپین نیز دیدن کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين