امروز : دوشنبه, ۲۸ آبان , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۱۲ - ۱۶:۳۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

برگزاری مسابقه دانشجویی با حضور ۱۷۷ تیم در دانشگاه امیرکبیر

به گزارش بابل نوین، سینا ملکوتی دبیر مسابقه برنامه‌نویسی دانشجویی ACM-ICPC که ظهر امروز با حضور ۷۰ تیم در دانشگاه امیرکبیر برگزارشد گفت: این مسابقه میان تیم‌های دانشگاهی و دانشجویانی از رشته‌های علوم کامپیوتر، مهندسی کامپیوتر، مهندسی برق و ریاضی ایران و تعدادی از دانشگاه‌های برتر اروپا دانشگاه سوئد و آلمان به طور همزمان برگزار شد.

وی ادامه داد: در این مسابقه شرکت‌کنندگان در قالب تیم‌های سه نفره در یک سایت کامپیوتری بدون ارتباط با محیط خارجی قرار خواهند گرفت.

دبیر این مسابقه افزود: شرکت‌کنندگان پس از پاسخگویی به سوالات و پیاده‌سازی پاسخ را به یکی از زبان‌های برنامه‌نویسی رسمی مسابقه (C، C++ و Java) به منظور بررسی، برای سیستم داوری ارسال می‌کنند.

ملکوتی تصریح کرد:سپس تیم‌ها بر اساس تعداد سوالات حل شده، جریمه‌های ارسال پاسخ نادرست و زمان حل سوالات، رتبه‌بندی خواهند شد.

وی عنوان کرد: شرکت‌کنندگان می‌توانند جدول رده‌بندی لحظه‌ای را تا قبل از پایان مسابقه به صورت زنده و آنلاین در محل مسابقات مشاهده کنند.

دبیر مسابقه اضافه کرد:این مسابقه برنامه‌نویسی از سال ۱۹۷۰ برگزار و درحال حاضر به‌عنوان معتبرترین و مهم‌ترین مسابقه‌ برنامه‌نویسی دنیا شناخته می‌شود.

ملکوتی گفت:سال گذشته نیز۴۰ هزار و ۲۶۶ دانشجو از ۲ هزار ۷۳۶دانشگاه و ۱۰۲کشور جهان در این مسابقه شرکت کرده‌اند.

وی بیان کرد:امسال هم با حضور ۷۰تیم در سایت دانشگاه امیرکبیر،۱۰۰تیم داخلی و ۷تیم خارجی به صورت آنلاین در این مسابقه حضور دارند.

ملکوتی با بیان اینکه حامی رسمی این مسابقات از سال ۱۹۹۷، شرکت IBM است، یادآورشد: برگزارکننده‌ مسابقه‌ برنامه‌نویسی دانشجویی ACM دانشگاه صنعتی امیرکبیر، انجمن علمی دانشجویی دانشکده مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات دانشگاه صنعتی امیرکبیر (پلی‌تکنیک تهران) به‌عنوان قدیمی‌ترین دانشگاه صنعتی کشور و یکی از معتبرترین دانشگاه‌های ایران است.

منبع:باشگاه خبرنگاران

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين