امروز : شنبه, ۲۶ آبان , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۱۲ - ۱۶:۴۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

کرمی:تمام مشکلات به مدیریت فدراسیون تکواندو باز نمی گردد

به گزارش بابل نوین، یوسف کرمی در حاشیه انتخابات کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک، بیان کرد: اتفاق خیلی خوبی است که این انتخابات برگزار می شود. از نظر من و از نظر کمیته المپیک اصلی‌ترین کمیسیون مربوط به ورزشکاران است. تمام کسانی که در اینجا کار می کنند به خاطر ورزشکاران فعالیت می‌کنند. به نظرم خیلی بد است که کمیسیون ورزشکاران نه تنها وجود نداشته باشد بلکه غیر فعال هم باشد. خدا را شکر این کمیسیون در حال تشکیل است و امیدوارم افرادی که انتخاب می شوند بتوانند توانایی و قدرت حرف زدن و بیان مشکلات ورزشکاران را داشته باشند و بتوانند از حق آنها دفاع کنند. اگر این اتفاق بخوبی رقم بخورد در سال های آینده شاهد اتفاقات خوبی خواهیم بود.

او در مورد اینکه آیا این کمیسیون می‌تواند در تصمیمات مسئولان تاثیر بگذارد،گفت:‌به طور حتم بدون تاثیر نخواهد بود. در سال‌های قبل هم بود اما آنچنان که باید فعالیت خاصی نداشت و فقط در حد اسم بود. در حال حاضر می‌بینیم انتخابات خیلی جدی در حال برگزاری است. باید منتظر ماند و دید افرادی که انتخاب می‌شوند چقدر تاثیرگذار خواهند بود. امیدوارم افرادی که انتخاب می‌شوند به خاطر اسم رای نیاورده باشند. ما باید بهترین‌ها و افراد دارای قدرت و روابط را انتخاب کنیم تا آنها بتوانند از حق ورزشکاران دفاع کنند.

دارنده مدال برنز المپیک آتن درباره شرایط تکواندو هم بیان کرد:به هر حال طبیعی است و مدتی می شود که تکواندو حال و روز خوبی ندارد. بعد از هر افتی باید رشد وجود داشته باشد.در هر صورت چنانچه تعأمل و هم‌فکری بیش‌تری بین خانه تکواندو وجود داشته باشد این رشته دوباره حال و روز خوبی پیدا می کند.

کرمی در مورد انتقادهایی که از رئیس فدراسیون تکواندو می‌شود، گفت‌: من مخالفم اما تمام دلیل افت تکواندو نمی تواند به مدیریت فدراسیون ربط داشته باشد.به طور مثال وقتی ورزشکار در زمین مسابقه نمی تواند خوب عمل کند چه ارتباطی به مدیریت فدراسیون دارد.تمام مدیران ایراد و اشکال دارند.حتی پولادگر هم ایراداتی دارد.حتی تا همین چند سال پیش هم که تیم ما قهرمان شد پولادگر در مدیریت تکواندو حضور داشت.

دارنده مدال برنز المپیک آتن ادامه‌ داد: شاید من هم با برخی از سیاست‌های فدراسیون مخالف باشم، اما خیلی تند نقد نمی‌کنم. هادی ساعی دلسوز تکواندو است و باید به تکواندو ورود کند، چرا که همه ما برای تکواندو زحمت کشیده‌ایم و باید دست به دست هم دهیم تا به روزهای خوب خودش برگردد.در حال حاضر ۲ بازیکن ما با اشتباه فردی شکست خوردند و این مسئله به فدراسیون بازنمی‌گردد.با این حال فکر می‌کنم اگر همدل و همفکر باشیم و افرادی مانند ساعی و دیگر پیشکسوتان که برای این ورزش زحمت کشیدند هم کمک کنند ۱۰۰ درصد وضعیت فدراسیون تکواندو بهتر از این خواهد شد.

قهرمان اسبق جهان در پاسخ به این سوال که برخی پیشکسوتان معتقدند از آنها کمکی گرفته نمی شود،اظهار کرد:این موضوع کاملا درست است شاید من هم با برخی از سیاست‌های فدراسیون مخالف باشم، اما هیچ وقت خیلی تند انتقاد نمی کنم. در جاهایی که نیاز باشد انتقاداتم را مطرح می کنم چرا که این تکواندو برای ماست و به نظرم اگر هادی ساعی از تکواندو برود این رشته دیگر هویتی ندارد و ما باید تلاش کنیم تا بتوانیم از تجربیات ورزشکاران قدیم به خوبی استفاده کنیم.

کرمی در پایان در مورد تغییرات در اوزان تکواندو برای بازی‌های آسیایی جاکارتا، هم تصریح کرد: با این تغییرات کار برای ما سخت می‌شود. اکنون شرایط فرق کرده است و با این سیستم جدیدی که وجود دارد کار سخت می شود.در ضمن با ۴ وزنه شدن بازی‌های آسیایی کار بسیار سخت خواهد شد اما این را نباید فراموش کرد که تکواندو باز هم می تواند به مانند دوره های قبلی نتایج خوبی را برای کشور عزیزمان کسب کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين