امروز : جمعه, ۲۵ آبان , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۱۲ - ۱۹:۳۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان
امیرآبادی:

برجام آخرین امتحانی بود که آمریکا در آن رفوزه شد/ هنوز پاسخ مناسبی به اقدامات آمریکا نداده‌ایم

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به اهمیت ۱۳ آبان گفت: خروج از ان‌پی‌تی و تعلیق تعهدات داوطلبانه‌ای که در برجام پذیرفته شده است از اقداماتی است که دولت می‌تواند در مقابل بدعهدی آمریکا در برجام انجام دهد.

به گزارش بابل نوین،احمد امیرآبادی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ضمن اشاره به اینکه ۱۳ آبان یکی از یوم‌الله‌های خداوند برای ملت ایران است، گفت: آمریکایی‌ها دشمن واقعی ملت ایران بوده و هستند.

وی افزود: آمریکایی‌ها از قبل از انقلاب به خصوص در کودتای ۲۸ مرداد ظلم‌هایی را بر ملت ایران عرضه داشتند و در مقاطع مختلفی مثل به وجود آوردن ساواک و شکنجه‌هایی که بر ملت ایران انجام دادند و همچنین خفقانی که بر کشور حاکم بود نقش داشتند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در مورد نقش آمریکا در دشمنی با ملت ایران در قبل از انقلاب اسلامی، اضافه کرد: آمریکایی‌ها از جنایات رژیم پهلوی بر ملت ایران حمایت می‌کردند و استقلال این ملت را از بین برده بودند و فرمان‌هایی را از سفارت آمریکا به رژیم پهلوی می‌دادند. همچنین نفت ما را به غارت می‌بردند و حق توحش دریافت می‌کردند

وی در این‌باره خاطر نشان کرد: قانون کاپیتولاسیون در مجلس ایران در دوره شاه با فشار آمریکا تصویب شد این اقدامات ظلم‌هایی است که بر ملت ایران در دوره ستم‌شاهی انجام شد.

امیرآبادی اظهار داشت: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی وقتی امریکایی‌ها مهم‌ترین کشور منطقه را از دست دادند و شاهد استقلال ایران بودند دشمنی‌های‌شان دوصد چندان شد و اقدامات مختلفی از جمله تحمیل جنگ تحمیلی، اختلافات قومی و مذهبی را راه‌اندازی کردند.

وی با اشاره به ساقط کردن هواپیمای مسافربری ایران توسط آمریکایی‌ها خاطرنشان کرد: در این حادثه تعداد زیادی از زنان و کودکان و مردم بی‌گناه به شهادت رسیدند. از اقدامات دیگر آمریکایی‌ها علیه ملت ایران حمله به طبس، فتنه سال ۸۸ و همچنین تحریم‌های ظالمانه علیه ملت ایران بوده است.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی بیان داشت: آخرین اقدام آمریکا علیه مردم ایران قانون کاتسا بود که از هشتم آبان‌ماه آن را اجرایی کردند. آمریکایی‌ها هیچ موقع قابل اعتماد و دوستدار ملت ایران نبوده‌اند.

امیرآبادی با تأکید براینکه آمریکایی‌ها همیشه با ملت ایران خصومت داشتند، گفت: آمریکایی‌ها ملت ایران را در منطقه نوعی مزاحم، مانع نقشه‌های شوم و افکار پلید خود می‌دانسته‌ و می‌دانند. ملت ایران همیشه سربلند، سرافراز، شجاع و ایستاده در مقابل ظالمین بوده و همیشه مدافع مظلومین عالم بوده‌اند. به همین جهت دشمنی آمریکایی‌ها پایان‌ یافتنی نیست و همیشه ادامه خواهد داشت.

وی ضمن اشاره به اینکه ساده‌لوحانه است که فکر کنیم آمریکایی‌ها طرفدار ملت ایران هستند، بیان داشت: آخرین امتحانی که آمریکایی‌ها در آن رفوزه شده‌اند مسئله برجام بود علی‌رغم اینکه ایران به همه تعهدات خود عمل کرد آنها نه تنها به هیچ کدام از تعهدات خود عمل نکردند بلکه حتی اقدام به کارشکنی و ممانعت از تعهدات کشورهای اروپایی در برجام می‌کنند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: ما نمایندگان مجلس هیچ وقت در مقابل آمریکا کوتاه نخواهیم آمد و همیشه در مقابل آمریکایی‌ها خواهیم ایستاد و یکی از خواسته‌های‌مان از دولت این است که ببینند اگر تحریم‌های ظالمانه که آمریکایی‌ها داشتند در برجام که هدف اصلی آن رفع تحریم بوده محقق نشده و کارشکنی آمریکایی‌ها به جایی رسیده است که ملت ایران ضرر می‌بیند حتماً می‌توانند اقداماتی را در مقابل آنها بررسی کنند.

امیرآبادی در مورد اقداماتی که دولت می‌تواند در مقابل بدعهدی آمریکا در برجام انجام دهد، گفت: خروج از ان‌پی‌تی و تعلیق تعهدات داوطلبانه‌ای که در برجام پذیرفته شده است از اقداماتی است که دولت می‌تواند در مقابل بدعهدی آمریکا در برجام انجام دهد.

وی ادامه داد: به نظرم دولت باید به این مسائل ورود کند و به نوعی مسائل را به تعلیق درآورد زیرا آنها دارند حلقه را بر ملت ایران تنگ‌تر می‌کنند و ما هنوز پاسخ قاطع و مناسبی به اقدامات خصمانه آمریکا در برجام نداده‌ایم در حالی که توان پاسخ کوبنده به اقدام آمریکا را داریم.

این نماینده مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ملت ایران پشتیبان انقلاب و نظام‌شان هستند و سختی‌ها را در سالیان سال قطعاً تحمل کرده‌اند تا استقلال و آزادی خودشان را داشته باشند.

وی افزود: وضع ما نسبت به ۸ سال دفاع مقدس که جنگیدیم و پیروز میدان در مقابل همه دنیا شدیم هم در مسائل نظامی و هم در روحیه انقلابی که جوانان ما دارند خیلی بهتر است.  امروز خاستگاه جوانان بحث مبارزه با آمریکا است و نیاز است که ما مسئولین با پشتیبانی ملت و جوانان عزیز تصمیم مقتضی و قاطعی را در مقابل اقدامات آمریکا بگیریم.

امیرآبادی در پایان در مورد اهمیت روز ۱۳ آبان اظهار داشت: در تسخیر لانه جاسوسی ماهیت اصلی آمریکایی‌ها نمایان شد و ملت ایران بهتر از گذشته آن را شناختند و مردم این روز را گرامی می‌دارند.

منبع:فارس

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين