امروز : شنبه, ۲۶ آبان , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۱۳ - ۱۹:۵۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

هیچ مشکلی برای میزبانی از زائران نداریم

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات با اشاره به افزایش شمار زائران اربعین در شهر نجف اشرف گفت: با تمهیدات اندیشیده شده و همت خادمان موکب‌های ایرانی، مشکلی در پذیرائی از زائران نداریم.

به گزارش بابل نوین،حسن پلارک در روزهای اخیر در بازدید از موکب۱۰هزار نفری حضرت زهرا(س) در منطقه ثوره العشرین شهر نجف اشرف گفت: تعداد زیادی از زائران هم اکنون خود را به شهر نجف که مبدا پیاده روی اربعین است، رسانده‌اند و طی روزهای آتی حرکت خود را به سمت کربلا آغاز خواهند کرد.

رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود با روند کنونی ورود زائران به شهر نجف اشرف، ظرفیت اسکان و تغذیه ایجاد شده با همت برادران عراقی و موکب‌های ایرانی پاسخگوی نیازها باشد.

پلارک افزود: افزون بر اقدامات صورت گرفته برای پذیرائی از زائران در شهرهای مقدس نجف و کربلا و سایر اعتاب مقدسه عراق، هم اکنون موکب‌های زیادی نیز در مناطق مهران، ایلام، شلمچه و چزابه و مبادی مرزی در داخل کشورمان نیز مشغول ارائه خدمات به زائران هستند که هر ساعت بر شمار آنها افزوده می‌شود.

وی با اشاره به حضور زائران در موکب۱۰هزارنفری حضرت زهرا(س) در منطقه ثوره العشرین گفت: این موکب، یکی از بزرگترین موکب‌های اسکان و تغذیه ایرانی است که با همت خیرین تهرانی و استانداری تهران چند سال است به زائران خدمات می‌دهد.

پلارک افزود: در نظر داریم با همکاری مسئولان عراقی، موکب‌های بزرگ ایرانی را با ایجاد سازه‌های دائمی از حالت موقت و چادری خارج کنیم.

وی گفت: هم اکنون عملیات ساخت سوله دائمی موکب حضرت زهرا(س) به ظرفیت ۳۵هزارنفر در منطقه ثوره العشرین آغاز شده است که با اتمام آن این موکب بزرگ به تجهیزات گرمایشی و سرمایشی و آشپزخانه صنعتی بزرگ مجهز خواهد شد.

پلارک گفت: هموطنانی که تمایل دارند در فیض میزبانی زائران اربعین مشارکت نمایند، می‌توانند با شماره‌گیری کد   #۱۰۴۰*۷۸۰* (ستاره هفت هشتاد ستاره ده چهل مربع) از طریق اپراتورهای همراه اول و ایرانسل، نذورات خود را اهداء کنند.

منبع:تسنیم

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين