امروز : دوشنبه, ۳۰ مهر , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۱۵ - ۱۳:۵۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

نمایش ویژه مستند ایرانی برای نوجوانان فرانسوی

یک سازمان بین‌المللی فعال در عرصه حقوق کودکان مستنند «رویاهای دم صبح» را در دو نوبت در شهر استراسبورگ فرانسه به روی پرده می‌برد.

به گزارش بابل نوین،“دهکده جهانی کودکان SOS” که به عنوان یک سازمان مستقل و غیردولتی از سال ۱۹۴۹ در حوزه برآورده‌کردن نیازها، علایق و دفاع از حقوق کودکان فعال است، مستند «رویاهای دم صبح» ساخته مهرداد اسکویی را در برنامه‌ای ویژه به نمایش می‌گذارد.

این مستند همزمان با ۲۳ نوامبر، روز جهانی دفاع از حقوق کودکان در دو نوبت برای مخاطبان نوجوان به صورت ویژه به روی پرده می‌رود و پس از نمایش کارشناسان به بحث و گفتگو پیرامون این اثر مستند خواهند پرداخت.

این مستند که پخش بین‌المللی آن را نسرین میرشب برعهده دارد، روایت‌کننده سرگذشت دختران نوجوانی است که در روزهای پایانی سال، برای گرفتن حکم آزادی خود از کانون اصلاح و تربیت انتظار می‌کشند.

کسب جایزه عفو بین‌المللی از جشنواره بین‌المللی فیلم برلین،‌ اعطای جایزه بزرگ جشنواره «ترو فالس» آمریکا به‌ مهرداد اسکویی به عنوان بهترین مستندساز سال ٢٠١۶، دریافت جایزه‌ بزرگ و نیز جایزه بهترین فیلم «الهام‌بخش» از جشنواره فول فریم آمریکا از جمله جوایز بین‌المللی مستند «رویاهای دم صبح» است.

منبع:ایسنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين