امروز : دوشنبه, ۲۸ آبان , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۱۵ - ۱۸:۳۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان
رئیس فن بازار ایران:

بازار فناوری تخصصی سلامت و کشاورزی راه اندازی می شود

رئیس مرکز فن بازار ملی ایران از راه اندازی بازار فناوری یا فن بازار تخصصی سلامت و کشاورزی خبر داد.

به گزارش بابل نوین،در خصوص وضعیت فن بازارهای تخصصی با بیان اینکه فن بازار یا بازار فناوری برای حوزه های خاص می توانند در سطح کل کشور فعالیت کنند، اظهار کرد: فن بازار تخصصی گاز ، اوایل امسال راه اندازی شد تا به صورت جداگانه در این حوزه بتوان بازاری برای فناوریها بدست آورد.

وی با بیان اینکه با فن بازار تخصصی، حوزه فعالیت هر فناوری اختصاصی خواهد شد، عنوان کرد: باید بر طبق نقشه جامع علمی کشور، ۸ حوزه را مد نظر قرار دهیم و فن بازار مربوط به آن را راه اندازی کنیم.

وی ادامه داد: از این رو با وزارت بهداشت و وزارت جهاد کشاورزی و از سوی دیگر ستاد توسعه زیست فناوری مذاکراتی داشته ایم تا فن بازارهای سلامت، کشاورزی و فن بازار حوزه بیوتکنولوژی را داشته باشیم. در حال حاضر مقدمات آن فراهم شده است.

به گفته رئیس مرکز فن بازار ملی ایران، فن‌بازار ملی ایران به‌عنوان تنها مرجع اطلاعات فناوری کشور، تحت نظارت پارک فناوری پردیس، با هدف رفع نیازهای اطلاعاتی افرادی که با مقوله تجاری‌سازی دانش فنی و مبادله آن سروکار دارند و نیز کمک به رفع مشکلات تجاری‌سازی نوآوری‌ها تأسیس شده است.

به گفته وی، بر این اساس، پارک فناوری پردیس از طریق ساختار شبکه فن‌بازار ملی ایران، مسئولیت ساماندهی فن‌بازارهای عمومی کشور و ایجاد فن‌بازارهای تخصصی در حوزه‌های مهم و اولویت دار کشور را برعهده دارد.

منبع: مهر

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين