امروز : یکشنبه, ۲۵ آذر , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۱۵ - ۱۸:۴۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان
مدیر عامل بورس انرژی خبر داد:

آغاز معاملات ثانویه نخستین صندوق پروژه بازار سرمایه از روز جاری

حسینی از آغاز معاملات ثانویه گواهی سرمایه گذاری صندوق پروژه انرژی آرمان پرند مپنا در بازار سایر اوراق بهادار قابل معامله بورس انرژی ایران از روز جاری خبر داد.

به گزارش بابل نوین،سید علی حسینی، مدیر عامل بورس انرژی ایران از آغاز معاملات ثانویه گواهی سرمایه گذاری صندوق پروژه انرژی آرمان پرند مپنا در بازار سایر اوراق بهادار قابل معامله بورس انرژی ایران از روز جاری خبر داد و گفت: با توجه به پذیره نویسی موفق گواهی‎های مذکور در ماه گذشته، پس از طی مراحل مقرراتی لازم در سازمان بورس اوراق بهادار و صدور مجوز فعالیت برای این صندوق، از امروز تا پایان عمر این صندوق، قابلیت معامله این اوراق در بورس انرژی ایران وجود خواهد داشت.

وی با بیان این موضوع که این صندوق از جمله صندوق های سرمایه گذاری موضوع بند ۲۰ ماده یک قانون بازار اوراق بهادار و بند هـ ماده یک قانون توسعه ابزارها و نهادهای مالی جدید، محسوب شده و تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار و براساس مقررات اساسنامه و امیدنامه خود فعالیت خواهد کرد، افزود: بازار گردان این صندوق، شرکت تامین سرمایه امین و کارگزار عامل بازارگردان، شرکت کارگزاری امین آوید است که بازارگردان به منظور افزایش نقدشوندگی واحدهای صندوق برای خریداران در طول دوره معاملات ثانویه این صندوق اقدام به انجام عملیات بازارگردانی با نرخ ۲۰ درصد می نماید.

وی افزود: همچنین بازارگردان با هماهنگی با شرکت مپنا به عنوان موسس صندوق و مدیر صندوق مذکور، در مدت سه روز کاری پایانی یک سال پس از تاریخ شروع دوره پذیره نویسی هر روز به میزان یک سوم کل واحدهای پذیره نویسی شده در مرحله اول نسبت به ارائه سفارش خرید با قیمت ۲۲۵٫۱ قیمت پایه اعلامی در دوره پذیره نویسی اقدام می نماید تا متقاضیانی که خواهان فروش واحدها در پایان دوره یکساله پس از پذیره نویسی هستند، بتوانند اقدام به فروش واحدهای خود نمایند.

مدیر عامل بورس انرژی ایران، ادامه داد : صندوق سرمایه گذاری پروژه، نهاد مالی است که با اخذ مجوز از سازمان بورس و اوراق بهادار تأسیس شده و به جمع آوری سرمایه از عموم و تخصیص آن به سرمایه گذاری در ساخت و تکمیل پروژه معین اشاره شده در اساسنامه صندوق می پردازد.

 وی با اشاره به روند اخذ مجوزهای لازم و فراهم شدن مقدمات پذیره نویسی و فعالیت صندوق پروژه آرمان پرند مپنا یادآور شد: این روش که برای تامین منابع مالی به منظور پروژه تبدیل نیروگاه گازی پرند مپنا به سیکل ترکیبی پرند مورد استفاده قرار گرفت، جدیدترین روش تامین مالی برای پروژه‎های انرژی در کشور می‎باشد که می تواند نقش بسزایی در تامین مالی این قبیل پروژه ها در کشور داشته باشد.

گفتنی است، پذیره نویسی صندوق سرمایه گذاری پروژه آرمان پرند مپنا در مرحله نخست به میزان ۱۰۰۰ میلیارد ریال در ۱۶ و ۱۷ مهر ماه ۹۶ انجام پذیرفت و با تقاضای ۴ و نیم برابری روبرو شد. تعداد واحدهای صندوق برابر با ۳۱۸ میلیون و ۱۶۷ هزار و ۳۵۷ واحد و قیمت پایه پذیره نویسی برابر با ۳۱۴۳ ریال بود که به دلیل حجم بالای تقاضا، قیمت گواهی های مذکور ۳۱۷۴ ریال کشف گردید.

به گزارش فارس، ارزش کل بازاری صندوق آرمان پرند مپنا با توجه به کشف قیمت روز پذیره نویسی بیش از ۲۸ هزار میلیارد ریال است.

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين