امروز : شنبه, ۲۶ آبان , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۱۵ - ۱۸:۴۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان
رییس مرکز توسعه صادرات صنعت آب و برق خبر داد

پیگیری اعطای تسهیلات با سود ۲ درصد برای صادرات خدمات فنی مهندسی

رییس مرکز توسعه صادرات و پشتیبانی صنعت آب و برق گفت: اعطای تسهیلات و وام های با نرخ سود ۲ درصد که در کشورهای صاحب تکنولوژی به صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی داده می شود، در حال پیگیری است.

به گزارش بابل نوین،حمیدرضا تشیعی رییس مرکز توسعه صادرات و پشتیبانی صنعت آب و برق در حاشیه هفدهمین نمایشگاه بین المللی صنعت برق ایران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سهم آب و برق در مجموع صادرات خدمات فنی و مهندسی کشور در سال گذشته ۵۲ درصد بود.

وی افزود: هدفگذاری شده تا این سهم را به بالای ۹۰ درصد برسانیم، این ظرفیت در آب و برق وجود دارد که صادرات خدمات فنی و مهندسی بالایی داشته باشند.

تشیعی تصریح کرد: در این بین تلاش هایی در حال انجام است که بتوانیم افزایش سهم آب و برق را در صدور خدمات فنی و مهندسی محقق کنیم.

وی ادامه داد: اعطای تسهیلات و وام های با نرخ سود ۲ درصد که در کشورهای صاحب تکنولوژی به صادرکنندگان خدمات فنی و مهندسی داده می شود، در حال پیگیری است تا بتوانیم با اعطای این گونه تهسیلات، سطح صادرات خدمات فنی و مهندسی را در صنعت آب و برق ارتقا دهیم.

این مقام مسئول از برقراری پیمان پولی بین ایران، آذربایجان و روسیه خبر داد و گفت: در تلاشیم با دیگر کشورهای همسایه به خصوص کشورهایی مثل سوریه و عراق که صادرات خدمات فنی و مهندسی زیادی به آنها داریم، پیمان پولی برقرار کنیم.

رییس مرکز توسعه صادرات و پشتیبانی صنعت آب و برق وزارت نیرو با بیان اینکه “طی سال های ۹۱ تا ۹۵ در بخش صادرات خدمات فنی و مهندسی رتبه اول داشته است”، گفت: خوشبختانه ما از نظر خودکفایی در صنعت آب و برق توانسته ایم بیش از ۹۵ درصد تجهیزات را در داخل تولید کنیم.

وی افزود: در سال جاری صنایع آب و برق کشور توانسته اند بیش از ۵۸ پروژه با ارزشی بالغ بر ۶٫۱ میلیارد دلار را اجرایی کنند و یا در حال اجرا داشته باشند.

تشیعی تصریح کرد: در حال حاضر در ۲۵ کشور دنیا از جمله تاجیکستان، عراق، سریلانکا و… پروژه هایی توسط شرکت های ایرانی در حال اجراست؛ با این حال نقشه راهی در حال تدوین است که بتوانیم سهم صادرات خدمات فنی و مهندسی بخش آب و برق را به بیش از ۹۰ درصد از کل صادرات خدمات فنی و مهندسی کشور برسانیم.

منبع:تسنیم

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين