امروز : پنج شنبه, ۲۴ آبان , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۱۶ - ۲۰:۲۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان
رئیس سازمان صدا و سیما در بازدید از موکب مشترک اوقاف در زنجان

اهتزاز پرچم حسینی در سراسر عالم از دستاوردهای حماسه اربعین است

رئیس سازمان صدا و سیما امروز در بازدید از موکب مشترک اوقاف، حسینیه و زینبیه اعظم زنجان در سامرا گفت: وحدت، یگانگی و به اهتزاز درآمدن پرچم حسینی در سراسر عالم از دستاوردهای حماسه عظیم اربعین حسینی است.

به گزارش بابل نوین،عبدالعلی علی‌عسگری؛ رئیس سازمان صدا و سیما امروز در بازدید از موکب مشترک اوقاف، حسینیه و زینبیه اعظم زنجان در سامرا درباره حماسه عظیم اربعین حسینی بیان داشت: این حماسه نمایانگر قدرت عظیم شیعیان است و وحدت، یگانگی و به اهتزاز درآمدن پرچم حسینی در سراسر عالم از دستاوردهای این رویداد بی‌نظیر است.

وی با اشاره به اینکه همایش اربعین حسینی از نظر کمیت و کیفیت در دنیا بی‌نظیر است، تصریح کرد: زیارت ۲۰ میلیون نفر به ایام اربعین حسینی، بدون پیش‌بینی مکان و میزبانی فوق‌العاده مردم عراق نشان از عشق و علاقه وافر مردم به امام حسین (ع) است.

رئیس سازمان صدا و سیما برگزاری گفت: حماسه عظیم اربعین حسینی یک کار اردویی و جهادی است و موضوع فراگیر شدن پیاده‌روی اربعین حسینی یک اتفاق بی‌نظیر در عالم است که با محوریت سیدالشهداء (ع) و با هدف وحدت و یکدلی امت اسلامی صورت می‌گیرد.

علی‌عسگری با بیان اینکه پیروان امام حسین (ع) با حضور در مراسم اربعین حسینی در واقع مسیری که حضرت زینب (س) طی کرد را ادامه می‌دهند، افزود: در واقع ماجرای اربعین یک رویدادی است که هر روز رشد می‌کند و در بین جهانیان نیز این امر مطرح و بزرگترین تبلیغ برای حق همان است که امام حسین (ع) برای آن جنگید.

وی با بیان اینکه پیاده‌روی اربعین در بین جهانیان باعث گسترش دین اسلام شده است، خاطرنشان کرد: امیدواریم جماعتی که به این منطقه می‌رسند در تاریخ نیز تاثیرگذاری لازم را داشته باشند.

منبع:فارس

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين