امروز : شنبه, ۲۶ آبان , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۱۶ - ۲۱:۲۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان
حسن‌بیگی:

قلم به‌مزدهای داخلی، کودتای بن‌سلمان را اصلاحات می‌نامند

عضو هیأت‌رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: آنها که در داخل کشور، کودتای بن‌سلمان را اصلاحات می‌خوانند، همان قلم‌به مزدهایی هستند که در راستای سیاست‌های آمریکا و صهیونیست‌ها سخن می‌گویند.

به گزارش بابل نوین،ابوالفضل حسن بیگی عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه سعد حریری نخست وزیر مستعفی لبنان از سال ها قبل به دنبال مطرح کردن خود در صحنه سیاسی لبنان بود، گفت: سعد حریری قصد داشت خود را فصل الخطاب اختلافات داخلی لبنان جلوه دهد.

وی افزود: نخست وزیر مستعفی لبنان همچنین می خواست به عنوان پل ارتباطی عربستان سعودی با کشورهای منطقه محسوب شود تا این گونه بر نفوذ خود بیافزاید.

حسن بیگی با اشاره به اینکه تقویت محور مقاومت در منطقه به ویژه از سوی جمهوری اسلامی ایران موجبات نگرانی حریری را فراهم آورده بود، گفت: سعد حریری مدت ها میان آنچه در دل داشت با آنچه درباره تحکیم روابط و تثبیت آرامش در منطقه بر زبان می آورد تفکیک ایجاد کرده بود.

وی با ذکر اینکه آمریکایی ها نیز در حرکت اخیر سعد حریری بی تأثیر نبوده اند، اظهارداشت: آمریکا امروز در منطقه تنها عربستان، امارات و بحرین را در کنار خود می بیند و طبیعی است که سعد حریری را ترغیب به بحران آفرینی کند.

وی با یادآوری دیدار سال گذشته هیأت اعزامی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با سعد حریری در لبنان خاطرنشان کرد: در آن دیدار رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس حریری را نصیحت و به وی گوشزد کرد که دشمن همه ما رژیم اشغالگر قدس است از این رو ما باید در کنار هم بایستیم.

حسن بیگی گفت: همچنین رئیس کمیسیون به سعد حریری تأکید کرد که بحران یمن باید از طریق گفت وگوهای یمنی ـ یمنی حل شود، اما نخست وزیر مستعفی لبنان همان زمان هم معتقد بود که این بحران باید با بمباران حل و فصل عربستان شود.

وی اضافه کرد: سعد حریری همان مسیری را می رود که مسعود بارزانی رئیس سابق اقلیم کردستان رفت و به شکستش منجر شد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به بازداشت ۱۰ شاهزاده و جمعی از وزرای پیشین در عربستان سعودی گفت: اینها را باید در واقع کودتای محمد بن سلمان خواند.

وی با تأکید بر اینکه نمی توان نام اصلاحات و مبارزه با فساد را بر کودتای بن سلمان گذاشت، تصریح کرد: آنها که در داخل کشور این حرکت بن سلمان را «اصلاحات» و « مبارزه با فساد» می خوانند همان قلم به مزدهایی هستند که در راستای سیاست های آمریکا و رژیم صهیونیستی می نویسند و سخن می گویند.

نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: عربستان با انجام کودتا راه به جایی نمی برد و کماکان آمریکا اموالش را به غارت خواهد برد.

به گزارش فارس، محمود صادقی نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی پس از بازداشت ۱۰ شاهزاده و ده ها نفر از وزیران پیشین عربستان سعودی از سوی ولیعد این کشور در جریان اقدامات کمیته ای که «مبارزه با فساد» نام گذاری شده است، طی توییتی اعلام کرد که نسبت به این اقدام غبطه می خورد.

منبع: فارس

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين