امروز : پنج شنبه, ۲۶ مهر , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۱۶ - ۲۱:۳۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان
سردار پاکپور در دیدار با فرمانده ارتش پاکستان

تحرکات تروریست‌ها در مناطق مرزی با حمایت سرویس‌های جاسوسی بیگانه انجام می‌گیرد

فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: تحرکات تروریست‌ها در مناطق مرزی ایران و پاکستان با حمایت سرویس‌های جاسوسی بیگانه صورت می‌پذیرد.

به گزارش بابل نوین،به نقل از سپاه نیوز، ژنرال قمر جاوید باجوا فرمانده ارتش پاکستان که در رأس هیئت عالی‌رتبه نظامی به تهران سفر کرده است، عصر امروز (سه‌شنبه ۱۶ آبان) با سردار سرتیپ پاسدار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

سردار پاکپور در این دیدار ضمن خوش‌آمدگویی به فرمانده ارتش پاکستان با یادآوری پیوند تاریخی و فرهنگی عمیق میان دو کشور، بی‌ثباتی امروز در خاورمیانه و توسعه تروریسم با اقدام آمریکا و رژیم غاصب صهیونیستی را تحمیل کننده شرایطی سخت بر منطقه توصیف و تصریح کرد: باتوجه به شکست‌های متعدد داعش در عراق و سوریه و اینکه جغرافیای اشغال‌شده توسط آنان در حال سقوط است به نظر می‌رسد آنها به‌دنبال مناطقی برای جایگزینی و استقرار هستند که باید مراقبت لازم صورت گیرد تا جای پای جدیدی برای تروریستهای تکفیری ایجاد نشود.

وی طرح تجزیه عراق را که از چند ماه قبل به همه‌پرسی اقلیم کردستان انجامید توطئه‌ای صهیونیستی برشمرد و اظهار داشت: این یک نقشه برای کشورهایی مانند ایران و پاکستان که اقوام مختلف دارند بود که با تلاش دولت و نیروهای مردمی عراق این طرح صهیونیستی به شکست انجامید.

فرمانده نیروی زمینی سپاه در ادامه تحرکات اشرار و تروریست‌ها در مناطق مرزی ایران و پاکستان را تحت حمایت‌های سرویس‌های جاسوسی کشورهای فرامنطقه‌ای دانست و با تقدیر از تلاش‌های جدید کشور پاکستان در ایجاد استحکامات مرزی، گفت: هرچه حضور نیروهای مسلح ما در مرز و شعاع مرزی پررنگ‌تر باشد میدان عمل تروریست‌ها کمتر خواهد شد.

سردار پاکپور در ادامه گسترش همکاری‌ها و نیز انتقال تجارب و آموزش‌ها میان نیروهای مسلح دو کشور را عامل ناکامی توطئه‌های دشمنان فرامنطقه‌ای و دست‌نشاندگان تروریست آنان دانست و تصریح کرد: این تعاملات ضریب امنیت در مرزهای مشترک را افزایش داده و ما آمادگی داریم به برادران پاکستانی در پرکردن برخی خلأهای مرزی کمک کنیم.

ژنرال قمر باجوا نیز در این دیدار با تأیید سخنان سردار پاکپور و بیان اینکه ایران و پاکستان دارای افکار و اندیشه‌های مشترک بسیاری هستند، بر گسترش و توسعه این اشتراکات تأکید کرد.

فرمانده ارتش پاکستان با بیان اینکه “باتوجه به مشکلاتی که گروهک‌های تروریستی در مناطق مرزی دوکشور ایجاد کردند اخیراً در این منطقه متمرکز شده‌ایم”، گفت: با افزایش نیرو و انجام اقدامات لازم امنیتی در تلاشیم تا کنترل خود بر این مناطق را بیشتر کرده و تحرکات تروریستی را کاهش دهیم.

منبع:تسنیم

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين