امروز : جمعه, ۲۷ مهر , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۱۶ - ۲۱:۳۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان
سردار نظامی:

اعتماد به قدرت‌های بزرگ در مقابله با تروریسم اشتباه است

معاون ستادکل نیروهای مسلح اعتماد به قدرت‌ها در مقابله با تروریست را یک رویکرد شکست‌خورده عنوان کرد.

به گزارش بابل نوین،سردار قدیر نظامی معاون امور بین الملل ستاد کل نیروهای مسلح طی نشست خبری مشترک با ژنرال آصف غفور سخنگوی ارتش پاکستان که در تهران برگزار شد با اشاره به دلایل سفر رئیس ستاد ارتش پاکستان به ایران اظهار داشت: آقای آصف غفور بنا به دعوت سرلشکر باقری در رأس هیئتی به ایران سفر کرد و علاوه بر مذاکرات مفصلی که با رئیس ستاد کل نیروهای مسلح داشت دیدارهایی را نیز با رئیس‌جمهور، وزیر امور خارجه، وزیر دفاع و همچنین فرمانده نیروی زمینی ارتش داشت.

وی افزود: با توجه به مشترکات و سوابق تاریخی مثبتی که میان ایران و پاکستان وجود دارد فضای گفت‌وگوها بسیار دوستانه بود و دو طرف توانستند ایده‌های خود را ارائه دهند.

معاون امور بین الملل ستاد کل نیروهای مسلح راجع به سرفصل‌های مذاکرات میان رؤسای ستاد کل ارتش پاکستان و ستاد کل ایران تصریح کرد: مهمترین سرفصل‌های مذاکرات میان سرلشکر باقری و همتای پاکستانی‌اش ابتدا درباره بررسی شرایط سیاسی و امنیتی منطقه و جهان اسلام و سپس درباره موضوعاتی چون روابط نظامی دوجانبه و تأمین امنیت در مرزهای میان دو کشور بود.

سردار نظامی گفت: در مرحله اول ما درباره تروریسم به‌عنوان مسئله اول و همچنین توطئه‌هایی که به‌دنبال تجزیه کشورهای منطقه و همچنین ایجاد اختلافات قومی و مذهبی در منطقه است تبادل نظر کردیم و در این مذاکرات به این موضوع مهم پرداختیم که ایران و دیگر کشورهای تأثیرگذار منطقه می‌توانند با همکاری هم مانع شکل‌گیری حوادث تروریستی در منطقه و جهان اسلام شوند.

وی افزود: ما بحث کردیم که تلاش کشورهای منطقه برای گسترش تروریسم یک هدف شکست‌خورده است، همچنین در موضوع روابط دوجانبه توافقات خوبی از جمله توافق درباره مسائل آموزش نظامی میان دو کشور و گسترش بیش از پیش همکاری‌های نظامی انجام شد.

معاون امور بین الملل ستاد کل نیروهای مسلح با توجه به افزایش امنیت میان مرزهای دو کشور خاطرنشان کرد: همان‌طور که آقای آصف‌ غفور گفتند ما می‌توانیم نام مرزهای مشترک خود را مرزهای صلح و دوستی انتخاب کنیم، چرا که با توجه به روابط عمیق تاریخی میان دو کشور ما می‌توانیم امنیت مرزهای مشترک میان دو کشور را تأمین کنیم اما گاهی اوقات شاهد هستیم که گروه‌های تروریستی وابسته به سرویس‌های امنیتی برخی کشورها مرزهای مشترک ایران و پاکستان را به خطر می‌اندازند که در همین راستا مذاکراتی برای گسترش همکاری‌ها به‌منظور افزایش امنیت مرزها انجام شد.

سردار نظامی گفت: فرآیند افزایش نیروهای امنیتی در مرزهای دو کشور باید افزایش پیدا کند تا دیگر شاهد اقدامات تروریستی در مرزها نباشیم.

وی افزود: خوشبختانه اراده سیاسی دو کشور به‌گونه‌ای است که این روابط همچنان ادامه پیدا کرده و امیدوار هستیم که این شرایط هرچه بیشتر تعمیق شود.

معاون امور بین الملل ستاد کل نیروهای مسلح با تأکید براینکه اعتماد به قدرت‌ها در مقابله با تروریست را یک رویکرد شکست‌خورده است، افزود: تروریست‌ها ساخته و پرداخته همین قدرت‌ها هستند و اینها نمی‌توانند پرچم مبارزه با تروریست را در دست بگیرند.

وی با بیان اینکه توافق شد در حوزه آموزشی، همکاری‌ و پژوهشی میان دو کشور در نیروهای مسلح صورت گیرد، گفت: همچنین بر بازدیدهای متقابل مقامات نظامی دو کشور و برگزاری مانورهای مشترک تأکید شد.

منبع:تسنیم

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين