امروز : شنبه, ۲۸ مهر , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۱۷ - ۱۰:۳۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

بیش از ۷۰۰ فقره پرونده تغییر کاربری روی میز دادگستری مازندران

رییس کل دادگستری مازندران گفت:۷۹۴ فقره پرونده تغییر کاربری مجاز و غیر مجاز در دادگستری مازندران بررسی شد.

به گزارش بابل نوین،حجت الاسلام محمد علی تقوی فرد رییس کل دادگستری مازندران گفت: ۷۹۴ فقره پرونده تغییر کاربری مجاز و غیر مجاز ، ۶ ماه نخست امسال در دادگستری مازندران بررسی شد که از این تعداد ۲۸۴ فقره به مساحت ۴۲ هکتار مربوط به موضوع کمیسیون تبصره ۱ ماده ۱ و ۱۲۷ فقره پرونده به مساحت بیش از ۴۸ هکتار، موضوع تبصره ۴ ماده ۱ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغی بوده است.

وی افزود: تعداد ۹ فقره به مساحت بیش از ۲۹ هکتار مشمول واگذاری ‌های قانونی به اشخاص حقیقی و حقوقی بوده است.

حجت الاسلام تقوی فرد گفت: در برخورد با تغییر کاربری ‌های غیر مجاز در ۶ ماه نخست امسال به تعداد ۳۷۴ مورد پرونده قضایی به مساحت بیش از ۱۸ هکتار تشکیل که در این مورد اقدامات قضایی صورت پذیرفته و با متخلفان امر نیز برخورد قانونی مقتضی انجام می‌ شود.

رییس کل دادگستری مازندران افزود: بررسی راهکار‌های جلوگیری از تغییر کاربری زمین‌ های زراعی و باغات در خارج از محدوده شهر‌ها، شهرک ‌ها و روستا‌ها از برنامه‌ های شورای حفظ حقوق بیت المال مازندران است.

حجت الاسلام تقوی فرد گفت: هر ساله مساحت قابل ملاحظه ‌ای ازاراضی زراعی و باغی مازندران در معرض تهدید تغییر کاربری‌های غیر مجاز نظیر ساختمان‌ های مسکونی، تجاری، ویلا‌های تفریحی قرار دارند که پیشگیری و برخورد با این امور به طور جدی در دستور کار دستگاه قضایی و شورای حفظ حقوق بیت المال استان قرار دارد./ز

باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين