امروز : دوشنبه, ۲۳ مهر , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۱۷ - ۱۰:۳۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

بسیاری از امامزادگان مازندران مخروبه هستند

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: بسیاری از امامزادگان مازندران مخروبه هستند و وضعیت خوبی ندارند.

به گزارش بابل نوین،حجت الاسلام ابراهیم حیدری، در نشست توجیهی با مبلغان دهه آخر صفر با بیان اینکه در استان مازندران هزار و ۳۶۱ امامزاده وجود دارد، اظهار کرد: در سراسر دنیا مازندران را به دریا، جنگل و تله کابین می شناسند که نشان دهنده عدم توجه مسئولان فرهنگی استان در حوزه معرفی امامزادگان و ظرفیت های دیگر است.

وی با تاکید بر اینکه امامزادگان باید به عنوان نماد استان معرفی کنند، گفت: مردم خطه مازندران نخستین افرادی بودند که شیعه را پذیرفتند و در نماز خود «اشهد ان علیا ولی الله» را اقامه کردند.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه مردم مازندران باید به شیعه بودن خود افتخار کند، افزود: بسیاری از امامزادگان مازندران مخروبه هستند و وضعیت خوبی ندارند.

حیدری امامزادگان مزار افتخار هستند، ادامه داد: در استان مازندران ۷۰ درصد از درآمد موقوفه ها، هزینه عزاداری اباعبدالله حسین(ع) است.

وی با بیان اینکه امروز برخی از افراد موقوفه خوری می کنند، گفت: در گذشته مردم وقف انجام می دادند ولی امروز برخی افراد حقوق موقوفات را پرداخت نمی کنند که از نظر شرعی با مشکل مواجه می شوند.

حیدری با توجه به اعزام ۲۱ مبلغ روحانی، ادامه داد: مبلغین در این ایام به تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف مبادرت کنند.

وی با بیان اینکه در هفته وقف حدود یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان اجرای نیت می شود، گفت: ۱۰۰ میلیون تومان برای خریداری تجهیزات بیمارستانی بیمارستان امام خمینی(ره) هزینه می شود./ز

ایسنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين