امروز : یکشنبه, ۲۹ مهر , ۱۳۹۷
تاریخ : ۱۳۹۶/۰۸/۱۷ - ۱۱:۳۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان
حجت‌الاسلام ماندگاری در مسیر نجف به کربلا:

زیارت اربعین عمیق و این شور به شعور حسینی وصل شود

حجت‌الاسلام ماندگاری در یکی از مواکب مسیر نجف به کربلا گفت: در زیارت اربعین عمیق شوید تا این شور به شعور حسینی وصل شود و باید این زیارت تکثیر شود.

به گزارش بابل نوین، حجت‌الاسلام محمدمهدی ماندگاری در یکی از مواکب بین راه نجف تا کربلا در بین عاشقان امام‌حسین(ع) اظهار کرد: از ویژگی‌های خاص اربعین امسال این است که در روز جمعه قرار دارد  و روضه‌خوان اربعین زینب(س) و زهرا(س) هستند.

وی افزود: حتما وقتی روضه‌خوان این دو بانوی بزرگوار باشند امام‌زمان(عج) هم سینه‌زن این مجلس است، خوشا به حال شما اربعینی‌ها که از جای‌جای عراق، ایران و جهان آمده‌اید و می‌خواهید خود را در این روز به کربلا برسانید، در واقع می‌خواهید به حضرت مهدی(عج) بگویید ما آماده‌ایم “این الطالب و بدم المقتول بکربلا” .

این استاد حوزه علمیه ادامه داد: بعضی‌ها فکر می‌کنند این موکب‌ها با کمک‌های دولتی است قطعا دولت ایران و عراق کمک‌هایی کردند اما اصل این سفره داری‌ها، این مهمان نوازی‌ها و اداره این مسیر به دست عاشقان امام‌زمان(عج) و مردم برپا شده‌است.

حجت‌الاسلام ماندگاری تصریح کرد: مردم با این کار اعلام امادگی می‌کنند که یا امام‌زمان ما برای انتقام خون جد مظلومت امام‌حسین(ع) و مادرت زهرا(س) آمده‌ایم، بدانید شما در محیا کردن این سفر و این مانور عظیم عاشقان امام‌حسین(ع) که منحصر به شیعیان نیست غوغا کرده‌اید.

وی با اشاره به کلام امام حسن عسکری(ع) که فرمود” زیارت اربعین نشانه‌های شیعه و یاران امام‌حسین(ع)است” گفت: در این زیارت باید سه اتفاق بی‌افتد تا منجر به ظهور امام عصر (عج) شود اول آن که باید زیارت اربعین عمیق شود و این شور به شعور حسینی وصل شود، دوم آن که باید زیارت اربعین‌مان تداوم یابد و در نهایت باید این زیارت تکثیر شود.

این کارشناس فرهنگی مذهبی تاکید کرد: همچنان که از ده سال پیش این اجتماع بزرگ رشد کرد و تکثیر یافت باید هر کس این را در شهر و منطقه خود ترویج دهد و از آن به شیرینی یاد کند.

ماندگاری ادامه داد: کسانی که در مقابل امام‌حسین(ع) و امام‌علی(ع) صف‌آرایی کردند نه فقط در کربلا که در زمان امام‌حسن(ع) و امام علی(ع) نیز حب دنیا در دلهایشان بود و دنیا گولشان زد، دنیای کوچک و بی ارزش، شهوت، ثروت،شهرت و ریاست گولشان زد، چون دنیادوست شدند آخرت یادشان رفت، باید دنیا پرستی و حب دنیا در خانواده و جامعه‌ام پایین بیاید.

وی در پایان گفت: من زیارت اربعین بیایم و در خانه‌ام تجمل‌گرا باشم، زائر اربعین باشم اما را حجاب رعایت نکنم، دنبال شهرت طلبی باشم این یعنی من عمق زیارت اربعین را درک نکردم.

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين